رعایت نکات ضروری هنگام شستشوی پارچه

۱۳۹۵-۱۰-۰۱
پارچه های پنبه ای را با ماشین لباسشویی بشویید فقط باید خوب خشک شوندتا بو نگیرند. پارچه های استریج و کشی را در اب ولرم و با دست بشوویید حتما پارچه های رنگی را از سفید ها و تیره ها جدا کرده واز شوینده ملایم استفاده شود.اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید با درجه مربوط به الیاف مصنوعی بشویید.این لباس ...

پارچه های پنبه ای را با ماشین لباسشویی بشویید فقط باید خوب خشک شوندتا بو نگیرند.

پارچه های استریج و کشی را در اب ولرم و با دست بشوویید حتما پارچه های رنگی را از سفید ها و تیره ها جدا کرده واز شوینده ملایم استفاده شود.اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید با درجه مربوط به الیاف مصنوعی بشویید.این لباس ها را با حرارت کم اتو کنید.

پارچه های که روی انها سنگدوزی و منجوق دوزی شده را در کیسه توری انداخته سپس در لباسشویی قرار دهید.

پارچه های ابریشمی را به خشکشویی ببرید یا با دست بااب ولرم وصابون به ارامی بشوویید .اکثر پارچه ها ی ابریشمی رنگ می دهند پس در هنگام شستشو مواظب انها باشید .سعی کنید این لباس ها را تا نکنید بلکه انها را اویزان کنیدیا در قسمت تا،دستمال یا نایلون فریزر قرار دهید .در حالت مرطوب این پارچه ها را اتوکنید .

پارچه های نایلونی این پارچه ها راحت شسته و خیلی زود هم خشک می‌شوندچون کلا اب کمی جذب می کنند.

پارچه های نخ و کتان را با اب گرم ودر لباسشویی بشویید این پارچه ها محکم هستند.در حالت مرطوب اتو کنید.برای لباس های سفیدمی توان از سفید کننده ها استفاده کرد.

پارچه های پشمی را با اب سرد و با دست بشویید یابا یک فرچه سخت پاک کنید این پارچه ها در اب گرم جمع می شوند.ان ها را در هوای اتاق قرار دهید تا خشک شوند.لباس های پشمی باید در جای سرد اویزان شوند . چروک این لباس ها را با استفاده از حمام بخار بگیرید .برای مدت زمان طولانی از این پارچه استفاده نکنید و به ان استراحت دهید تا عمر مفیدی داشته باشد.هنگام شستن میتوانید یه کم گلیسیرین اضافه کرده تا پارچه نرم و لطیف تر شود مانع خارش بدن هم هنگام استفاده از ان میشود.

پارچه های آکریلیک را پشت و رو کنید و با ماشین لباسشویی بشوییدالبته می توان با دست هم شست یابه خشکشویی ببرید این پارچه ها در هوای بیرون سریع خشک می شوند.کمتر چروک می شوند ودر حالت خشک اتو کنید.

پارچه های استات اکثر این پارچه ها را باید به خشک شویی برد و درصد کمی را که روی ان ها درج شده قابل شستشو با دست باشوینده ملایم و اب کمی گرم بشویید.

پارچه های لینن این پارچه ها مقاوم هستند و می توان ان ها را با ماشین لباسشویی ویا دست شست.در حالت مرطوب اتو کنید و می توان از سفید کننده ها در صورتی که پارچه سفید باشد استفاده کرد.

گاهی برای اینکه الکتریسیته ساکن در پارچه ها ایجاد نشود هنگام شستن به ان نرم کننده اضافه می کنند که این نرم کننده ها اگر روی پارچه باقی بمانند باعث جذب بیشتر گرد و غبار بر روی پارچه ها می شود به همین منظور هنگام شستن پارچه ها را خوب ابکشی کنید .

نوشته رعایت نکات ضروری هنگام شستشوی پارچه اولین بار در پوشاک هالیدی پدیدار شد.