نکات قبل از خرید پارچه

۱۳۹۵-۱۰-۱۴
به دنبال فروشگاهها وپارچه فروش های خوش نام باشید که چنین فروشگاههایی اعتبارکسب کرده اند. در این مکان ها کیفیت بیشتروپارچه ها مرغوب تر است. به دنبال پارچه هایی باشید که آب نرود( آبرفت کم) ، رنگ آن تغییر نکند و ثبات طول(گوله شدن) داشته باشند. قسمتی از پارچه را در مشت خود چند ثانیه بفشارید و ببینید پارچه تا چه اندازه ...

به دنبال فروشگاهها وپارچه فروش های خوش نام باشید که چنین فروشگاههایی اعتبارکسب کرده اند. در این مکان ها کیفیت بیشتروپارچه ها مرغوب تر است.

به دنبال پارچه هایی باشید که آب نرود( آبرفت کم) ، رنگ آن تغییر نکند و ثبات طول(گوله شدن) داشته باشند.

قسمتی از پارچه را در مشت خود چند ثانیه بفشارید و ببینید پارچه تا چه اندازه چروک می شود.

پارچه را از دو طرف طول و عرض بکشید و استحکام پارچه را بررسی کنید.

همه جزییات پارچه(ضخامت پارچه،زدگی،پرز،بافت،کشش، شکاف و پارگی بررسی طرح های راه راه) را بررسی کنید تا از سالم بودن پارچه اطمینان حاصل کنید وپارچه انتخابی شما بدون عیب باشد.

باید هر دو روی پارچه انتخابی شما کیفیت داشته باشد،پارچه نرم و دارای استحکام باشد.

به بافت پارچه توجه کنید مقدار نرمی ،زبری و خشنی ،سبک و یا سنگین بودن را بررسی کنید.

به عرض پارچه توجه کنید و عرض هایی مناسب با الگوی برش و دوخت انتخاب کرده تا اضافه های زیادی نداشته باشد ودر هزینه ها نیز صرفه جویی شود.

برای پارچه های سفید آنرا خیس کنید و روی پارچه های تیره بکشید و ببینید تا چه اندازه رنگ میگیرد اگه زیاد رنگ بگیرد این پارچه رنگ خود را زود از دست می دهد.

حتما هنگام خرید لباس آنرا پرو کنید و به طرز ایستادن لباس در پشت هم تو جه کنید تا بعدا از خرید پشیمان نشوید و برای اینکه بدانید لباس راحت است یانه هنگام پرو ساکن نباشید.لباس های اندازه را انتخاب کنید نه تنگ و چسبان نه گشاد.

به جزییات پارچه و لباس توجه کنید زیرا جزییات است که لباس شما را منحصر به فرد میسازد دکمه،زیپ،فرم یقه ، سر استین ،گلدوزی ها، و طرح لباس را بررسی کنید.

برای خرید عمده پارچه بخصوص برای تولید حتما قبل از خرید پارچه را در شرایط مختلف آزمایش کنید.تا مرغوب بودن پارچه را تشخیص دهید رنگ پارچه یا لباس مورد نظرتان را متناسب با هر فصل (سرما یا گرما) انتخاب کنید.

نوشته نکات قبل از خرید پارچه اولین بار در پوشاک هالیدی پدیدار شد.