۱۱ مدل حلقه‌ی ازدواج شیک و زیبا

۱۳۹۷-۰۸-۰۴
اگر به جواهرات علاقه‌مند هستید یا به دنبال حلقه‌ی ازدواج شیک و زیبا می‌باشید ما شما را با مدل‌های مختلف حلقه‌ی ازدواج آشنا می‌کنیم تا برای خرید دچار سر‌گردانی نشوید: حلقه‌ی ازدواج کلاسیک حلقه‌ی ازدواج مجلل حلقه‌های ازدواج الهام گرفته از طرح‌های قدیمی حلقه‌ی ازدواج با باندهای (Bands) متفاوت حلقه‌ی ازدواج کلاسیک تک نگین (the solitaire) حلقه‌ی ازدواج تک نگین جزء حلقه‌های کلاسیک است. این تک نگین‌ها ...

اگر به جواهرات علاقه‌مند هستید یا به دنبال حلقه‌ی ازدواج شیک و زیبا می‌باشید ما شما را با مدل‌های مختلف حلقه‌ی ازدواج آشنا می‌کنیم تا برای خرید دچار سر‌گردانی نشوید:

  • حلقه‌ی ازدواج کلاسیک
  • حلقه‌ی ازدواج مجلل
  • حلقه‌های ازدواج الهام گرفته از طرح‌های قدیمی
  • حلقه‌ی ازدواج با باندهای (Bands) متفاوت

حلقه‌ی ازدواج کلاسیک

تک نگین (the solitaire)

حلقه تک نگین

حلقه‌ی ازدواج تک نگین جزء حلقه‌های کلاسیک است. این تک نگین‌ها روی پایه‌های دو، سه، چهار، پنج و شش شاخه‌ای قرار می‌گیرند و مرکز توجه هستند. با پوشیدن حلقه‌ی تک نگین به ستاره مجالس تبدیل شوید.


سه نگین (the three-stone)

حلقه سه نگیندر این مدل حلقه‌ها شما می‌توانید دو نگین کوچک‌ که دو طرف نگین بزرگ قرار دارند را انتخاب کنید. به همین دلیل این مدل حلقه‌ها محبوبیت بیشتری دارند. پایه‌ی این نگین‌ها بستگی به نوع برش نگین دارد. شما می‌توانید برش گرد و یا دیگر برش‌ها را برای نگین‌هایتان انتخاب کنید. هم‌چنین می‌توانید دو نگین رنگی کوچک برای دو طرف نگین اصلی انتخاب کنید.


هاله (the halo)

حلقه مدل هالهساختن حلقه‌ی هاله به دلیل به‌کار‌رفتن تعداد زیادی نگین در این حلقه بسیار سخت است. نگین بزرگی وسط این حلقه است و تعداد زیادی نگین کوچک مانند هاله اطراف این نگین بزرگ قرار گرفته‌اند به همین دلیل اسم این نوع حلقه را هاله گذاشته اند. بخاطر زیاد بودن نگین‌های کوچک که مثل هاله دور نگین اصلی قرار می‌گیرند، ساخت این نوع حلقه زمان زیادی می‌برد.


سنگ‌فرش (pave)

حلقه سنگ فرشدر حلقه‌ی مدل سنگ‌فرش نگین‌ها (چسبیده بهم)طوری بکاررفته‌اند که فلز و پایه‌ی نگین اصلا مشخص نیست. در این حلقه یک نگین بزرگ وسط قرار دارد و نگین‌های کوچک دور باند (band) انگشتر قرارمی‌گیرند. حلقه‌ی سنگ‌فرش یک حلقه‌ی ازدواج شیک و زیبا است.


حلقه‌ی ازدواج مجلل

دو هاله‌ای (the double halo)

حلقه دو هاله‌اینگین این حلقه ‌ها گرد، چمبره‌ای و یا بیضی شکل است. این تک نگین در اطراف خود دو هاله از نگین‌های ریز دارد. برای جلوگیری از بزرگ شدن سایز حلقه‌ (به دلیل وجود دو هاله) از باندهای (bands) دو ردیفی در آن استفاده می‌شود. برای شیک‌تر به نظر رسیدن این مدل حلقه می‌توان از باند سنگ‌فرشی نیز استفاده کرد. هر چقدر روی باند این حلقه از نگین‌های بیشتری استفاده کنیم پر زرق و برق‌تر و مجلل‌تر می‌شود.


بمب (the bombe)

حلقه مدل بمبحلقه‌ی ازدواج بمب یک حلقه‌ی بسیار مجلل گنبدی شکل است که یک نگین بزرگ وسط آن قرار دارد و اطراف این تک نگین بزرگ نگین‌های کوچک‌تر قرار گرفته‌اند. این حلقه‌ (سبک ادواردین Edwardian) در سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ مد بوده‌ و امروزه نیز یک حلقه‌ی ازدواج شیک و زیبا محسوب می‌شود. برای شیک‌تر شدن این حلقه می‌توان از نگین‌های رنگی در آن استفاده‌کرد.


خوشه (the cluster)

حلقه مدل خوشهاین مدل نیز مانند مدل بمب به دلیل تعداد زیاد نگین‌هایش یک حلقه‌ی ازدواج شیک و زیبا است. این حلقه طرح‌های مختلفی دارد اما در این طرح‌ها از تک نگین‌های بزرگ استفاده نمی‌شود (فقط از نگین‌های ریز استفاده می‌کنیم). می‌توانیم یک نگین قیمتی (ولی هم اندازه با بقیه سنگ‌ها) را در وسط و بقیه نگین‌ها را دور آن قرار دهیم تا شبیه به یک انگشتر تک نگین دیده شود.


حلقه‌های ازدواج الهام گرفته از طرح‌های قدیمی

آرت دکو (art deco)

حلقه مدل آرت دکواگر به دنبال حلقه‌های الهام گرفته از طرح‌های قدیمی هستید، آرت دکو (art deco) انتخاب بسیار مناسبی است. در اواخر قرن ۲۰ این طرح‌ها از خطوط صاف و اشکال هندسی الهام گرفته‌شدند. این جواهرات با طرح‌های هندسی زاویه‌دار مد شدند که ساختن آن‌ها سخت و پوشیدنشان مشکل بود.


ادواردین (Edwardian)

حلقه مدل ادواردیناگر به‌دنبال جواهرات بدون طراح‌های زاویه‌دار‌اید ما به شما جواهرات سبک ادواردین (Edwardian) را پیشنهاد می‌کنیم. در سال ۱۹۰۱ تا ۱۹۱۰ این جواهرات که از تاج گل‌سرخ الهام گرفته بودند، مد شدند. این مدل حلقه‌ یک گل بیضی شکل است که با نگین پر شده‌است.


حلقه‌ی ازدواج با باندهای (Bands) متفاوت

باند شکل‌دار (the shaped band)

باند شکل‌دارامروزه جواهرسازان حلقه‌هایی با باند‌های مختلف درست می‌کنند که با باند‌های حلقه‌های معمولی متفاوتند. برای مثال حلقه‌هایی با باند‌های مثلثی شکل درست کرده و آن‌ها را با نگین پر می‌کنند. طراحان جوان از باند‌های معمولی فاصله گرفته‌اند و به طراحی باند‌های خاص‌تر (با اشکال هندسی متفاوت) رو آورده‌اند.


خوشه‌ی عصر جدید (the new age cluster)

خوشه عصر جدیدنوع جدیدی از حلقه‌های خوشه‌ای توسط طراحان جدید ساخته می‌شوند که تنها تفاوت آن‌ها با خوشه‌های قدیمی طرح نامتقارن این خوشه‌هاست. این طرح‌های نامتقارن دارای سنگ‌های رنگارنگ در اندازه‌های مختلف هستند.


این متن ترجمه‌ای است از مقاله‌‌ی:

different types of engagement ring styles

نوشته ۱۱ مدل حلقه‌ی ازدواج شیک و زیبا اولین بار در تیرتاج. پدیدار شد.