کفش نایک

۱۳۹۷-۰۸-۱۹
کفش نایک شرکت نایک در تاریخ ۲۵ ژانویه ۱۹۶۴ و با نام Blue Ribbon Sports توسط شخص بیل بُوِرمن و فیل نایت تاسیس گردید. بیل بُوِرمن در تاریخ ۱۹ فوریه سال ۱۹۱۱ در شهر پورتلند در ایالت اورگان دیده به جهان گشود. او به ورزش فوتبال علاقه‌ی زیادی داشت و در سال ۱۹۲۹ برای تحصیل در رشته‌ی روزنامه‌نگاری به دانشگاه رفت. بیل بُوِرمن در طول ۲۴ ...

کفش نایک

شرکت نایک در تاریخ ۲۵ ژانویه ۱۹۶۴ و با نام Blue Ribbon Sports توسط شخص بیل بُوِرمن و فیل نایت تاسیس گردید. بیل بُوِرمن در تاریخ ۱۹ فوریه سال ۱۹۱۱ در شهر پورتلند در ایالت اورگان دیده به جهان گشود. او به ورزش فوتبال علاقه‌ی زیادی داشت و در سال ۱۹۲۹ برای تحصیل در رشته‌ی روزنامه‌نگاری به دانشگاه رفت. بیل بُوِرمن در طول ۲۴ سال مربی گری خود در دانشگاه اورگان توانست افتخارات و عناوین قهرمانی زیادی را برای این دانشگاه کسب نماید.

کفش نایکاو در سال ۱۹۷۳ از مربی‌گری کناره‌گیری کرد و تمرکز خود را روی تولید کفش‌های نایک گذاشت.در حال حاضر شرکت نایک یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی چند ملیتی در حوزه تولید کفش‌، لباس و ابزار ورزشی می باشد.آن‌ها در تاریخ ۳۰ می ۱۹۷۱ نام این برند را به نایک تغییر دادند. این اسم جدید با تلفظ آمریکایی خود از نام الهه‌ی پیروزی در یونان باستان گرفته شده است.هم اکنون دفتر مرکزی این شرکت در شهر بیورتون ایالت اورگان آمریکا است و مارک پارکر مدیرعامل اجرایی آن می باشد.

محصولات نایک

نایک طیف گسترده‌ای از تجهیزات ورزشی را تولید می‌کند. اولین محصولات آن‌ها کفش‌های دو بود. در حال حاضر کفش، پیراهن ورزشی، شورت، استوک، لباس‌های لایه‌ی نخست، و بسیاری دیگر را برای طیف گسترده‌ای از ورزش‌ها نظیر دو و میدانی، بیسبال، هاکی روی یخ، تنیس، فوتبال، لاکراس، بسکتبال و کریکت در حال تولید می باشد.

کفش نایکNike Air Max یک خط تولید کفش می باشد که ابتدا در سال ۱۹۸۷ توسط نایک به بازار عرضه شد. خطوط تولید بیشتر بعدها مطرح شدند، مانند Air Huarache که در سال ۱۹۹۲ شروع به کار کرد. تازه‌ترین نمونه های اضافه شده به خط تولید، کفش‌های Nike ۶.۰, Nike NYX, and Nike SB هستند که برای تخته‌اسکیت طراحی و ساخته شده‌اند. نایک به تازگی کفش‌های کریکتی با نام Air Zoom Yorker تولید کرده که طوری طراحی شده که ۳۰ درصد سبک‌تر از بقیه برند ها می باشد. در سال ۲۰۰۸ نایک Air Jordan XX۳ را عرضه کرد که یک کفش بسکتبال با عملکرد عالی می باشد که با الهام از محیط زیست طراحی و ساخته شده است.

نحوه خرید محصولات برند نایک

قبل خرید از فروشگاه­ های اینترنتی کفش­ های این برند تحقیق به عمل آورید. هنگام خرید اینترنتی کفش­ نایک دقت لازم داشته باشید. چراکه محصول از نزدیک قابل بررسی نمی باشد، و می­توانید به راحتی با خرید یک کتانی تقلبی پول خود را دور بریزید.

کفش نایکاز این رو به نکات زیر دقت کنید:

  • قبل از خرید، امتیاز سایت و نظراتی که درمورد آن داده شده را بررسی نمایید. نظرات بد، نشانه­ ی واضحی از قابل اطمینان نبودن فروشگاه می باشد. با این وجود، باز هم مراقب باشید، چون بعضی از سایت­ ها فقط نظرات خوب را برای شما به نمایش خواهند گذاشت. پس بهتر است نظرات اشخاص در مورد سایت مورد نظر را از طریق پرس و جو در سایت­ های دیگر جویا شوید و به نظراتی که در همان سایت داده شده اطمینان نداشته باشید.
  • اطمینان حاصل کنید که در مقابل خرید جنس تقلبی ، ایمن می باشید. بعضی از سایت­ های فروش اینترنتی، به خریداران این امتیاز را می­دهند که بتوانند اجناس خریداری شده­ ی خود را برگردانند، حتی اگر فروشنده نفر سومی باشد که فقط از آن سایت برای فروش جنسش استفاده کرده باشد. در این صورت، حتی اگر اتفاقی یک کفش نایک تقلبی خریدید، می­توانید با خیال راحت آن را پس بدهید.

نوشته کفش نایک اولین بار در کفش نایک ، کتانی نایک ، کتونی نایک. پدیدار شد.