آشنایی با سنگ ماه تولد بهمن ؛ آماتیست

۱۳۹۷-۰۹-۱۱
سنگ ماه تولد (Birthstone) یک سنگ قیمتی است که ماه تولد فرد را نشان می‌دهد. سنگ‌های ماه تولد اغلب به عنوان جواهرات استفاده می‌شود. از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه این مطلب مشخصات و خواص سنگ ماه تولد بهمن را بخوانید. گفتنی است که دو ماه آذر و دی در مقالاتی مجزا در روزهای گذشته معرفی شدند و سنگ مخصوص ...

سنگ ماه تولد (Birthstone) یک سنگ قیمتی است که ماه تولد فرد را نشان می‌دهد. سنگ‌های ماه تولد اغلب به عنوان جواهرات استفاده می‌شود.

از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه این مطلب مشخصات و خواص سنگ ماه تولد بهمن را بخوانید. گفتنی است که دو ماه آذر و دی در مقالاتی مجزا در روزهای گذشته معرفی شدند و سنگ مخصوص دیگر ماه‌ها نیز به ترتیب معرفی و خواصشان برشمرده خواهد شد.

با گالری پرسته همراه باشید.

ویژگی‌های متولدین بهمن

متولدین ماه بهمن، آزاداندیش، خودکفا، به خود مطمئن، تا حدی غیر قابل پیش بینی، سخاوتمند، با گذشت، پایبند اخلاق، مقاوم به بیماری ها و دارای عمر طولانی هستند. علاقمند به طبیعت، سفر و زندگی جمعی هستند و از دیگر ویژگی‌های آنها می‌توان به مسئولیت پذیری، کنجکاوی و تیزبین بودن، اهل صرفه جویی و دارای روحیه شاد اشاره کرد.

بعضی از بهمن ماهی‌ها یک دنده هستند اما در عوض قابل اعتماد، امانت‌دارند و در حل مشکلات موفق ظاهر می‌شوند.

  • یازدهمین ماه سال خورشیدی و دومین ماه زمستان
  • برج فلکی مطابق آن برج دلو
  • سمبل: آبریز
  • سنگ های ماه تولد: عقیق سلیمانی، آمتیست، لاجورد، فیروزه، مالاکیت، چشم ببر، کریستال کوارتز، کوارتز دودی، حدید، کهربا، آکوامارین
دستبند طلا نماد ماه بهمن
دستبند طلا نماد ماه بهمن موجود در گالری پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست ساز)

سنگ ماه تولد بهمن ( ۲۱ ژانویه تا ۱۸ فوریه) – برج دلو: سنگ آماتیست

سنگ تولد ماه بهمن، آماتیست است. اَمتیست، نوعی‌ کریستال‌ کوارتز به‌ رنگ‌ بنفش‌ است؛ و در گروه‌ کوارتز گرانبهاترین‌ سنگ‌ محسوب‌ می‌‌شود. کوارتز در گروه‌ اکسید سیلیس‌ قرار دارد. خود سنگ‌ کوارتز در طبیعت‌ به‌ رنگ‌های‌ گوناگون‌ یافت‌ می‌‌شود که‌ هر کدام‌ به‌ نامی‌ معروف‌ است؛ مثلا دُر کوهی که‌ بی‌ رنگ‌ است‌ و در تمام‌ نقاط‌ جهان‌، از جمله ایران معادن‌ متعددی‌ از آن‌ وجود دارد.

سنگ ماه تولد بهمن سنگ آمتیست بنفش
سنگ آمتیست سبب از بین بردن انرژی‌های بد و منفی می‌شود

مشخصات سنگ آمتیست

آمتیست سمبل صمیمیت، صلح و آرامش است. سنگ کریستالی بنفشی است که به اضطراب پایان می‌دهد. این گوهر بیشتر در آلمان غربی / شرقی، چک اسلواکی، رومانی، روسیه، برزیل، آمریکا، ماداگاسکار، مکزیک و نامبیا یافت می‌شود.

از آنجا که سختی این سنگ ۷ است، بنابراین برای استفاده در جواهرسازی سنگ مناسبی بشمار می‌رود. جالب است بدانید ارزش سنگ آمتیست با میزان افزایش رنگ آن نسبت مستقیم دارد. یعنی هر چه پررنگ‌تر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

سنگ ماه تولد بهمن سنگ آمتیست بنفش
آمتیست نماد صمیمیت، صلح و آرامش است.

خواص سنگ آمتیست

این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می‌بینند، بشدت توصیه شده است. برخی کارشناسان ثابت کرده‌اند، افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش می‌رسند.

آمتیست به سبب داشتن رنگ بنفش در زمینه رنگ درمانی، سبب از بین بردن انرژی‌های بد و منفی می‌شود و آنها را به انرژی مثبت تبدیل می‌کند. برای این منظور می‌توانید یک تکه از سنگ آمتیست را در محیط کار یا خانه بگذارید تا از لحاظ روحی و ذهنی آرامش بگیرید.

برخی باورها بر این است که سنگ آمتیست باعث به حقیقت پیوستن رویاها می‌شود و عشقی راستین را به ارمغان می‌آور‌د.

از دیگر خواص سنگ آماتیست که سنگ ماه تولد بهمن است می‌توان به روشن کننده چهره، بهبود تمرکز، تقویت سیستم ایمنی بدن، متعادل کردن و شفای همه چاکراها، کاهش توهم و افزایش فعالیت مغز در سمت راست اشاره کرد. این سنگ مخصوص دردهای ناحیه سر، میگرن و فشارهای عصبی است و سیستم کلی بدن را بهبود می دهد همچنین برای بیماری دیابت موثر است.

این سنگ نقش کاهنده بر روی فشارهای شریانی دارد و برای کم خونی و سایر بیماریها ی خونی موثر است. همچنین، سرگیجه مربوط به حالت روانی، اختلالات چشمی و نا هماهنگی‌های آن را تسکین می‌دهد. برای درمان کودکانی که دستخوش حمله‌های عصبی و خشم می‌شوند نیز بسیار موثر است.

نوشته آشنایی با سنگ ماه تولد بهمن ؛ آماتیست اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.