سنگ ماه تولد اردیبهشت

۱۳۹۷-۰۹-۱۱
در اسطوره ها اردیبهشت نگهبان زمین و برپا کننده ی نظم در زمین و هستی است. گاو نر، تعادل و عشق نماد‌های این ماه هستند. ما در این نوشته تصمیم داریم که شما را با سنگ ماه تولد اردیبهشت و خواص و ویژگی های آن بیشتر آشنا کنیم: نام سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟ رنگ سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟ خواص سنگ ماه ...

در اسطوره ها اردیبهشت نگهبان زمین و برپا کننده ی نظم در زمین و هستی است. گاو نر، تعادل و عشق نماد‌های این ماه هستند. ما در این نوشته تصمیم داریم که شما را با سنگ ماه تولد اردیبهشت و خواص و ویژگی های آن بیشتر آشنا کنیم:

  • نام سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟
  • رنگ سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟
  • خواص سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟
  • چگونه از سنگ ماه تولد اردیبهشت مراقبت کنیم؟
  • سنگ ماه تولد اردیبهشت در کدام کشورها پیدا می شود؟

نام سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟

زمرد سبز  (Emerald) سنگ ماه تولد اردیبهشت و نماد بیستمین  و سی و پنجمین سالگرد ازدواج است. 
سنگ ماه تولد اردیبهشت (زمرد سبز) یکی از قیمتی‌ترین سنگ‌ها است که شبیه به یک باغ است و وقتی در آن نگاه می‌کنید می‌توانید شاخ و برگ درختان را ببینید. زمرد شفاف بسیار کم‌یاب است و فقط در سایز‌های کوچک پیدا می‌شود. البته زمرد‌ها را در هر سایز و اندازه‌ای (از کوچک تا متوسط) می‌توان بُرش داد هر چند که زمرد سبز با برش‌های گنبدی و یا دامله‌ای زیباتر می‌شود. گاهی حتی روی این سنگ ماه تولد می‌توان حکاکی کرد.


رنگ سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟

رنگ سنگ ماه تولد اردیبهشت (زمرد) سبز است. در واقع زمرد مترادف کلمه ی سبز است. سبز، رنگ طبیعت و زندگی است و در میان ما ایرانیان شکوه و جلوه ی خاصی دارد. همچنین این رنگ تداعی گر گنبدهای سبز و مقدس ائمه است.


خواص سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؟

براساس افسانه‌ها پوشیدن سنگ زمرد  بیماری‌های مزمن از قبیل: پایین بودن آی کیو (IQ)، ضعیفی چشم و ناباروری را درمان می‌کند.  از دیگر خواص سنگ ماه تولد اردیبهشت میتوان به پیش بینی آینده، تقویت عشق و درمان صرع اشاره کرد.


چگونه از سنگ ماه تولد اردیبهشت مراقبت کنیم؟

این سنگ بسیار ظریف است و حفره های بسیار ریز و کوچکی روی سطح آن وجود دارد که با استفاده از روغن و یا صمغ بی رنگ پر می شوند. باید از خراشیدن، تغییر دمای ناگهانی و وارد کردن ضربه‌های محکم به زمرد خودداری کنید و آن را در تماس با مواد شیمیایی خانگی قرار ندهید. همچنین برای تمیز کردن زمرد از دستگاه اولتراسونیک خانگی استفاده نکنید چون ممکن است این دستگاه به سنگ  آسیب برساند.


سنگ ماه تولد اردیبهشت در کدام کشورها پیدا  می شود؟

سنگ زمرد که گران ترین نوع آن زمرد سبز چمنی شفاف است معمولاً در کشور های کلمبیا، برزیل، زامبیا و زیمبابوه پیدا می شود.


نوشته سنگ ماه تولد اردیبهشت اولین بار در تیرتاج. پدیدار شد.