کتونی نایک ایر مکس

۱۳۹۷-۰۹-۱۱
کتونی نایک ایر مکس ماریون فرانک پدر فن آوری ایر مکس (کتونی نایک ایر مکس) یک مهندس هوا فضا بود که ایده اولیه رفتن روی هوا را در اواخر دهه 1970 پیشنهاد داد بنابراین یک پاشنه ایر مکس به وسیله کپسول پلی یورتن پرشده از گاز فشرده شده را ساخت و به تولید رساند و آن را به فیل نایت که یکی از ...

کتونی نایک ایر مکس

ماریون فرانک پدر فن آوری ایر مکس (کتونی نایک ایر مکس) یک مهندس هوا فضا بود که ایده اولیه رفتن روی هوا را در اواخر دهه 1970 پیشنهاد داد بنابراین یک پاشنه ایر مکس به وسیله کپسول پلی یورتن پرشده از گاز فشرده شده را ساخت و به تولید رساند و آن را به فیل نایت که یکی از موسسان نایک می باشد آن را نشان داد و از دهه 80 به بعد که کتونی، و پوشیدن آن به اوج خود رسید کفش های کتونی به محبوبیت بسیاری دست پیدا کنند.

کتونی نایک ایر مکس

از این رو بسیای از افراد از جمله جوانان و ورزشکاران چنان به این مدل از کتونی های نایک علاقه مند شدند که بعضی از آنها مجذوب کتانی های لوکس و قیمتی این برند در بازار شدند که بعضا تا 7 هزار دلار هم قیمت داشتند. این مدل از کتونی نایک ایر با وجود قیمت های بسیاری که در بازار نشان داده توانسته این موضوع را عنوان کند که هم محبوب ترین و هم قیمتی ترین کتونی جهان می باشد.

نایک ایر

کتونی نایک ایر مکس

از جمله ویژگی هایی که می توان برای محصولات Nike Air به عنوان خصوصیاتی از کتونی نایک عنوان کرد، به صورت خلاصه در زیر عنوان کرده ایم:

اول اینکه این فناوری دارای یک توده هوای بسیار فشرده درون کیسه‌ های بسیار مقاوم و در عین حال انعطاف‌پذیری می باشد که در لایه میانی و زیر بخش‌های پاشنه و جلوی کتونی قرار گرفته می شود.

کوشن‌های بادی (Cushion) در انواع کتونی نایک باعث کاهش فشار وارده بر پا می شود و خیلی سریع بعد از هر بار فشار یا ضربه به حالت اولیه خود باز خواهد گشت، و این یکی از دلایلی است که در تما مدت قابلیت ضربه‌گیری خودشان را به بهترین شکل ممکن نگه می دارد.

ویژگی‌های Nike Air در یک نگاه

  • دارای وزن کم: کوشن‌های نایک ایر وزن کتونی را بدون کاستن از کارایی آن، کاهش می‌دهند. کتونی سبک‌تر به معنای انرژی از دست رفته کمتر هنگام ورزش کردن می باشد.
  • قابلیت انطباق: ورزشکاران گوناگون به ویژگی‌های اجرایی متفاوتی برای انجام ورزش مورد نظرشان احتیاج دارند. سیستم نایک ایر برای این موضوع می باشد که پاسخگوی نیازهای منحصربه فرد هر فعالیت ورزشی به خصوص نیز باشد.
  • استفاده از کوشن‌ ها: زمان اصابت پا به زمین، سیستم کوشن نایک ایر تاثیر فشار وارده را جذب خواهد کرد و از ماهیچه‌ها، مفاصل و تاندون‌ها نیز محافظت می کند. با هر بار بازگشت به حالت اولیه خود، این سیستم باعث کاهش میزان فشار و خستگی در حین ورزش، بر بدن می باشد.
  • داشتن دوام بالا: ورزشکاران احتیاج دارند که سیستم کوشن قرار داده شده در داخل کتونی، از استحکام بالایی برخوردار است و نایک ایر هم برای این طراحی شده که به اندازه عمر کتونی، از استحکام بالایی برخوردار گردد.

مصرف انرژی کمتر با نایک ایر مکس

هوا از هر چیزی سبک تر می باشد و این موضوع باعث می‌شود کوشن‌های زیره کفش هم  سبک‌ترین وزن ممکن را داشته باشند. وزن کمتر کتونی، به معنای انرژی هدر رفته کمتر و توانایی بیشتر برای دویدن یا انجام هر حرکت ورزشی دیگر می باشد.

هر سیستم هوا شامل اتاقک‌ های پر از باد فشرده شده می باشند که بر اساس ورزش و نوع ساختار کتونی های نایک، در آن قرار داده می شوند. این کوشن‌ها نه تنها به مرور زمان دچار فررفتگی نمی شوند و فرم خود را از دست نمی‌دهند، بلکه هر بار که پای شما با زمین برخورد می‌کند هم‌زمان با هر ضربه، هوای داخل کوشن‌ها به سمت بالا پرتاب خواهد شد.

به این ترتیب انرژی صرف شده برای ضربه به پای شما با می‌گردد و در نتیجه شما هر بار برای برداشتن قدم بعدی انرژی بیشتری ذخیره کرده اید.

آنقدر سری ایر برای نایک فوق العاده بود که این کمپانی آمریکایی روز 26 مارس را به عنوان روز کتونی نایک ایر مکس قرار داد تا طرفداران این کتانی در سر تا سر دنیا کفش محبوب خود را بپوشند و در کنار هم به خود نمایی بپردازند.

تصاویری از سایر محصولات سری ایر مکس را در زیر مشاهده کنید:

کتانی نایک ایر مکس 90

کتانی نایک ایر مکس 93

کتانی نایک ایر مکس 360

 

 

 

 

نوشته کتونی نایک ایر مکس اولین بار در کتونی متونی. پدیدار شد.