نکته‌هایی درمورد خرید دستبند

۱۳۹۷-۰۹-۱۳
قبل از خرید دستبند این را به یاد داشته‌باشید که دستبند (نسبت به گوشواره و گردنبند) بیشتر در معرض دید کسی است که آن را می‌پوشد. لذا با کادو دادن دستبند باعث می‌شوید که هر وقت او دستبند را ببیند و یا آن را روی دستش حس کند به ‌یاد شما بیفتد و ذوق کند. بعضی از دستبند‌ها اندازه‌های متفاوتی دارند ...

قبل از خرید دستبند این را به یاد داشته‌باشید که دستبند (نسبت به گوشواره و گردنبند) بیشتر در معرض دید کسی است که آن را می‌پوشد. لذا با کادو دادن دستبند باعث می‌شوید که هر وقت او دستبند را ببیند و یا آن را روی دستش حس کند به ‌یاد شما بیفتد و ذوق کند.

بعضی از دستبند‌ها اندازه‌های متفاوتی دارند پس قبل از خرید دستبند دور مچ و یا یکی از دستبندهای کسی که می‌خواهید به او کادو بدهید را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که نیاز به خرید دستبند در سایز خاصی ندارید.

معمولاً دستبند‌ها را در مناسبت‌ها و جشن‌ها می‌پوشیم (زمانی‌که با دستمان زیاد کار نمی‌کنیم). حتی زمانی‌ که با دستمان کار نمی‌کنیم باز هم دستبند روی دست ما تکان می‌خورد پس دستبند‌ها باید با کیفیت و با‌دوام باشند. هر چند که جواهرسازان این نکته را در نظر می‌گیرند و دستبندهای با‌دوام می‌سازند.
در این نوشته سعی داریم در‌مورد انواع دستبند و خرید دستبند مناسب به عنوان هدیه بیشتر توضیح دهیم:

  • دستبند زنجیری
  • دستبند مرواریدی
  • النگو
  • انواع زنجیرها
  • خردید دستبند مناسب برای کادو

دستبند زنجیری:

دستبند زنجیری

این مدل دستبندها جزء دستبندهای کلاسیک و گزینه‌ی خوبی برای استفاده روزانه هستند. ما می‌توانیم انواع دستبند زنجیری را (زنجیر گندمی، زنجیر سنتی و گرد و دیگر مدل‌های زنجیر که در پایین ذکر می‌شود) در جنس‌های طلا، نقره و پلاتینیوم بخریم.


دستبند مرواریدی:

دستبند مرواریدی

دستبند مرواریدی یک دستبند سنتی است و خرید آن به شیک و رسمی شدن استایل ما کمک می‌کند. البته برای خیلی رسمی به ‌نظر رسیدن کافی است این دستبند را با سِت گردنبند و گوشواره‌اش بپوشیم.


النگو:

النگو

برای ساده به ‌نظر رسیدن کافی است که یک النگو را به‌ تنهایی بپوشیم. البته پوشیدن چند النگو با هم نیز بسیار شیک است. النگوها با درخشش و صدایی که هنگام به ‌هم خوردنشان ایجاد می‌کنند باعث جلب توجه می‌شوند. بنابراین هنگام خرید دستبند و النگو دقت کنید زیرا ممکن است مناسب محیط‌های رسمی نباشند.


انواع زنجیرها:

شناخت انواع دستبندهای زنجیری به ما کمک زیادی در انتخاب دستبند مناسب با استایل و سلیقه‌مان می‌کند.

زنجیر رلو زنجیر پنجره‌ای زنجیر کابلی زنجیر ماری زنجیر مش زنجیر بیزانسی زنجیر دونه‌ای زنجیر ریسمانی زنجیر گندمی

خرید دستبند مناسب برای کادو:

خرید دستبند مروارید برای مناسبت‌های مهمی مثل جشن فارغ‌التحصیلی و یا ترفیع توصیه می‌شود زیرا این دستبند کادوی بسیار مناسبی برای مناسبت‌های رسمی است.
برای جشن تولدها می‌توانیم یک یا چند النگو کادو بدهیم. هم‌چنین خرید دستبند نیز می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.
در حد امکان النگوها را در فصل تابستان بپوشید زیرا با هر لباسی ست می‌شوند. البته پوشیدن النگو در فصل زمستان با یک ژاکت تنگ نیز زیبا است.


این نوشته ترجمه‌ای است از مقاله‌ی:

Bracelets: Education & Buying Tips


نوشته نکته‌هایی درمورد خرید دستبند اولین بار در تیرتاج. پدیدار شد.