سنگ ماه تولد

۱۳۹۷-۰۹-۱۴
اعتقادات و باورهای مختلفی در مورد سنگ ماه تولد وجود دارد. برای مثال ما معتقدیم که پوشیدن سنگ ماه تولد خوش‌شانسی می‌آورد و از ما محافظت می‌کند. در دوره آشوریان سنگ ماه تولد با خواص جادویی پیدا شد که نیرو و انرژی خاصی داشت. در آن زمان هر سنگ که نشانه‌ای از برج‌های فلکی دوازده‌گانه داشت را به یک رنگ در ...

اعتقادات و باورهای مختلفی در مورد سنگ ماه تولد وجود دارد. برای مثال ما معتقدیم که پوشیدن سنگ ماه تولد خوش‌شانسی می‌آورد و از ما محافظت می‌کند.

در دوره آشوریان سنگ ماه تولد با خواص جادویی پیدا شد که نیرو و انرژی خاصی داشت. در آن زمان هر سنگ که نشانه‌ای از برج‌های فلکی دوازده‌گانه داشت را به یک رنگ در سیستم رنگ‌ها مرتبط می‌ساختند و باور داشتند که رنگ‌ها قدرت و نیروی درون سنگ‌ها را آزاد می‌کنند.
امروزه سنگ‌ها با ماه‌های سال مرتبط شده‌اند و ما سنگ ماه تولد را در رنگهای مختلف انتخاب می‌کنیم.

سنگ ماه تولد

البته لیست سنگ ماه تولد بین ملل مختلف از جمله: رومی‌ها، عرب‌ها، یهودیان، لهستانی‌ها، روسی‌ها و ایتالیایی‌ها متفاوت است.
لیست سنگ ماه تولد که در زیر آورده می‌شود، از جمله لیست‌های رایج است که در سال ۱۹۱۲ توسط انجمن ملی جواهرات آمریکا تصویب شد و بعد‌ها توسط جواهرسازان آمریکا تکمیل شد.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌های مربوط به هر کدام از سنگ‌های ماه تولد را در وبسایت ما مطالعه کنید و یا از یک جواهرساز حرفه‌ای مشورت بگیرید. او می‌تواند شما را در مورد قیمت، رنگ، طرح و برش سنگ‌های قیمتی راهنمایی کند و بهترین راه‌های مراقبت از آن‌ها را به شما بگوید.

ماه رنگ سنگ
دی قرمز تیره لعل
بهمن بنفش یاقوت ارغوانی (آمتیست)
اسفند آبی کم‌رنگ زمرد کبود
فروردین سفید الماس
اردیبهشت سبز روشن زمرد سبز
خرداد کِرِمی مروارید یا سنگ قمر
تیر قرمز یاقوت سرخ
مرداد سبز کم‌رنگ زبرجد یا پریدوت
شهریور آبی تیره یاقوت
مهر متنوع اوپال یا کهربا
آبان زرد کوارتز یا یاقوت زرد
آذر آبی آسمانی فیروزه یا یاقوت آبی

این نوشته ترجمه‌ای است از مقاله‌ی:

Birthstone guide


نوشته سنگ ماه تولد اولین بار در تیرتاج. پدیدار شد.