آشنایی با سنگ ماه تولد خرداد؛ سنگ مروارید

۱۳۹۷-۰۹-۱۷
در این شماره سنگ ماه تولد سومین ماه از اولین فصل سال را برایتان معرفی خواهیم کرد: یعنی خرداد. باید بدانید کارشناسان و محققان سنگ در موسسه گوهرشناسی آمریکا (مهم‌ترین و معتبرترین سازمان بین المللی شناخته شده در زمینه الماس، سنگ‌های قیمتی و مروارید)، ارتباط مستقیم سنگ با بدن و حالات ماورایی و درمانی سنگ را تایید کرده‌اند و هر سنگ ...

در این شماره سنگ ماه تولد سومین ماه از اولین فصل سال را برایتان معرفی خواهیم کرد: یعنی خرداد.

باید بدانید کارشناسان و محققان سنگ در موسسه گوهرشناسی آمریکا (مهم‌ترین و معتبرترین سازمان بین المللی شناخته شده در زمینه الماس، سنگ‌های قیمتی و مروارید)، ارتباط مستقیم سنگ با بدن و حالات ماورایی و درمانی سنگ را تایید کرده‌اند و هر سنگ را مخصوص یک ماه می‌دانند که تاثیرات مثبت و شگرفی در حالات روحی و روانی فرد می‌گذارد.

از این‌رو در ادامه این مطلب برای آشنایی با سنگ ماه تولد خرداد که مروارید است با گالری پرسته همراه باشید.

آشنایی با سنگ ماه تولد خرداد؛ سنگ مروارید
مروارید

ویژگی‌های متولدین خرداد

متولدین ماه خرداد انسان‌های کنجکاو، اجتمای، بخشنده، سخت‌کوش، با اراده و موفق هستند. آنها در ایده‌های شخصی خود ثابت قدم و میانه‌رو هستند و بسیار خوش‌شانس و خوش‌برخورد بشمار می‌روند. خردادماهی‌ها از لحاظ اقتصادی فعال و در زندگی زناشویی موفق هستند. این افراد بیشتر مواقع دوست دارند در دل طبیعت زندگی کنند و مسئولیت پذیری بالایی دارند و آداب و رسوم را رعایت می‌کنند.

آنها از مدیریت خوبی در خانواده بر خوردارند. متولدین این ماه در زندگی با شانس و موقعیت‌های خوبی مواجه می‌شوند. مرگ و میر فامیل تاثیر عمیقی بر روحیه آنان می‌گذارد. متولدین دهه سوم این ماه، افرادی خوش‌رو، خوش‌صحبت، بزرگ‌منش، عصبی مزاج، تندخو، افراطی، علاقه‌مند به گیاهان و جانوران هستند.

به طور کلی یک متولد ماه خرداد زمانی عاشق طبیعت و زیبایی و زمانی دیگر بی‌توجه به آن است. اما آرزوهای دست نیافتنی دارد و در عین حال اغلب در اداره زندگی خود موفق است.

  • سومین ماه سال خورشیدی و سومین و آخرین ماه فصل بهار
  • برج فلکی مطابق آن برج جوزا (دوپیکر)
  • سمبل: دو پیکره
  • سنگ‌های ماه تولد: عقیق خزه ای، عقیق سیاه، زبرجد، کریستال کوارتز، کوارتز دودی، آکوامارین، مون استون، مروارید
دستبند طلا نماد ماه خرداد موجود در گالری پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست ساز)

سنگ ماه تولد خرداد (۲۲ مه تا ۲۱ ژوئن) – برج جوزا: مروارید

مروارید را می‌توان یکی از با ارزش‌ترین سنگ‌های قیمتی در تمامی اعصار بشمار آورد. از زمان یونان باستان از این سنگ برای زینت استفاده می‌شده‌ است. حتی در قرن شانزده میلادی، انگلستان را «عصر مروارید» می‌نامیدند زیرا در آن زمان، این سنگ گرانبها از جایگاه خاص و منحصربه‌فردی در این کشور برخوردار بود.

در دوران باستان، مروارید نماد ماه بود و ویژگی‌های جادویی به آن نسبت می‌دادند. البته چینی‌های قدیم این سنگ گرانبها را طلسم ضد آتش و ضد اژدها می‌دانستند و جوامع دیگری نیز در دنیا وجود داشت که مروارید را نماد پاکی و عفاف بشمار می‌آوردند.

بد نیست بدانید مشهورترین مروارید دنیا، یک مروارید سفید گلابی شکل موسوم به «لا پرگرینا» است که از آب‌های شور گرفته شده است و در قرن ۱۶ میلادی، شاهزاده اسپانیایی فیلیپ دوم آن را به همسرش ماری هدیه داد. در نهایت هم ریچارد برتون این مروارید را خریداری کرد و به الیزابت تیلور، بازیگر معروف هالیوودی هدیه کرد.

سنگ مروارید ماه تولد خرداد
مروارید را نماد پاکی و عفاف می‌دانند.

مشخصات مروارید

مروارید سنگی شفاف و براق است و در طب سنتی همانند خواص درمانی سنگ فیروزه، خواص درمانی زمرد و یاقوت از آن به عنوان مفرح قلب و روح، دور کننده امراض و درمان بسیاری بیماری‌های فکری و روحی یاد کرده‌اند.

سنگ مروارید در درون بدن نرم تنان دو کفه‌ای مانند صدف ایجاد می‌شود، به طور کلی زمانی ﮐﻪ ﺟﺴمی ﺧﺎرﺟﯽ وارد ﺻﺪف ﻣﯽ ﺷﻮد، ﺻﺪف ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر دﻓﻊ آن، ﻣﻮادی ﺗﺮﺷﺢ ﮐﺮده ﮐﻪ از ﺟﻤﻊ ﺷﺪن اﯾﻦ ﻣﻮاد ﻣﺮوارﯾﺪ شکل می‌گیرد.

امروزه تعداد مروارید‌های طبیعی بسیار کم شده است و بیشتر انواع مروارید‌هایی که در بازار وجود دارد از نوع مروارید پرورشی است.

درجه سختی و استحکام مروارید ۲/۵ تا ۳/۵ است و ترکیب شیمیایی آن شامل حدود ۹۰ درصد کربنات کلسیم و ۱۰ درصد آب و مواد آلی است. لازم است بدانید هر اندازه که مروارید درشت‌تر و گرد‌تر باشد، کیفیت و دوام آن بیشتر خواهد بود. همچنین مروارید اصل دارای رنگ روشن است و تیره و مات نیست.

استفاده از مروارید به آدمی صبر و اراده می‌دهد و همراه داشتن مروارید غم و اندوه را دور می‌کند. (گوشواره عشق و مروارید / موجود در گالری پرسته)

خواص سنگ مروارید

مروارید نماد پاکی و پاکدامنی و ازدواج کامیاب است. این سنگ همچنین دارای نیروی حیات‌بخش است. این گوهر به داروی جادویی سودمند شهرت دارد. ضمن جلوگیری از اضطراب، افسردگی و تغیرات ناگهانی اخلاق را نیز از بین می‌برد و موجب لطافت روحی و تقویت خلاقیت می‌شود. در سنگ درمانی از مروارید برای درمان بیماری‌های معده، قلب، جگر، جنون، بواسیر و یرقان استفاده می‌شود.

مروارید اعصاب، غدد فوق کلیه، طحال و عضلات را تقویت می‌کند. برای زخم معده موثر بوده از روده‌ها محافظت می‌کند. برای تب و سردردها مفید است. همچنین نیروی حیات در انسان ایجاد می‌کند و باعث تقویت چشم‌هامی‌شود. استفاده از مروارید برای بیماری‌های دستگاه مجاری ادارار و کلیه مفید است و به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

آشنایی با سنگ ماه تولد خرداد؛ سنگ مروارید
همراه داشتن مروارید جهت درمان بیماری‌های گواتر و غده‌های چربی مفید است، به این منظور توصیه میشود یک قطعه مروارید صیقل داده نشده را بر روی چاکرای پنجم (گلو) قرار دهید.

جالب است بدانید که برای جبران کمبود کلسیم از مروارید استفاده می‌شود. تغییرات ناگهانی خلق و خوی، اضطراب و نگرانی‌ها را از بین می‌برد و ابتکار، حساسیت و الهام به انسان می‌بخشد.

استفاده از مروارید برای درمان خارش‌های درونی مفید است، همچنین این سنگ زیبا برای درمان جوش، کورک و حساسیت پوستی بسیار موثر است.

تنظیم غدد درون ریز و کاهش التهابات دستگاه تناسلی در زن و مرد از دیگر خواص درمانی مروارید است.

نوشته آشنایی با سنگ ماه تولد خرداد؛ سنگ مروارید اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.