آشنایی با سنگ ماه تولد تیر ؛ یاقوت سرخ و گارنت

۱۳۹۷-۰۹-۱۸
هر یک از سنگ‌های موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارد. بسیاری بر این باور هستند که انرژی کیهانی به واسطه سنگ‌هایی که به واسطه طلا و جواهر با بدن در تماس هستند به فرد منتقل می‌شوند. اما فارغ از این اثر کلی، برخی کارشناسان بر این باور هستند که هر ماه تولد یک سنگ ویژه‌ای دارد که ...

هر یک از سنگ‌های موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارد. بسیاری بر این باور هستند که انرژی کیهانی به واسطه سنگ‌هایی که به واسطه طلا و جواهر با بدن در تماس هستند به فرد منتقل می‌شوند. اما فارغ از این اثر کلی، برخی کارشناسان بر این باور هستند که هر ماه تولد یک سنگ ویژه‌ای دارد که می‌توان از انرژی آن برای درمان بیماری‌ها یا بهبود شرایط روحی فرد استفاده کرد.

بر همین اساس، گالری پرسته در پست‌های روزهای گذشته به معرفی سنگ ماه تولد، ویژگی‌های متولدین هر ماه و خواص سنگ مربوط به آنها پرداخته. در این قسمت هم قصد داریم شما را با سنگ های ماه تولد تیر آشنا کنیم؛  یاقوت سرخ و گارنت.

اگر متولد اولین ماه از فصل تابستان و به دنبال این هستید که خواص بی‌نظیر سنگ‌ها بر زندگی خود را بدانید و با اثرات آنها بیشتر آشنا شوید توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با گالری پرسته همراه باشید.

آشنایی با سنگ ماه تولد تیر ؛ یاقوت سرخ و گارنت
یاقوت سرخ

ویژگی‌های متولدین تیر

متولد ماه تیر فردی سخت‌گیر، وطن دوست و محافظه‌کار است. دارای هوش و ذکاوت و قدرت تحمل بالاست و پر انرژی و درونگرا بشمار می‌رود. متولدین اولین ماه از فصل تابستان اغلب مشهور و دارای موقعیت اجتماعی خوبی هستند. به طوری که شمار زیادی از شخصیت‌های دینی و اجتماعی در ماه تیر متولد شده‌اند. متولدین دهه اول این ماه طالعی نیک دارند، در زندگی اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی نیز موفق هستند.

متولدین دهه دوم این ماه حساس، ناپایدار، تاثیر پذیر، دو شخصیته، دمدمی مزاج، متعصب و پایبند به تعهدات اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی هستند. آنها  به تعهدات اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی متعصب و پایبند هستند. آنها افرادی فداکار هستند که در حل مشکلات دیگران در نقش مشاور و مددکار ظاهر می‌شوند.

متولدین دهه سوم تیر ماه افرادی اجتماعی، فعال، شجاع، بلندنظر، سخت‌گیر، جدی، با نظم و انظباط، پایبند به سنت‌ها هستند. غریزه و تمایلات جسمانی برایشان مهم است. در برخورد خشن و تند خو رفتار می‌کنند. ماجراجو، قدرت طلب، در امور خانوادگی سرکش، اهل سیر و سفر نیز از دیگر صفاتی است که می‌توان برای متولدین دهه سوم این ماه برشمرد.

  • سنگ ماه تولد تیر: یاقوت سرخ
  • چهارمین ماه سال خورشیدی و نخستین ماه تابستان
  • برج فلکی مطابق آن برج سرطان
  • سمبل: خرچنگ
  • سنگ‌های ماه تولد: عقیق قرمز، حدید، یاقوت، یشم، جاسپر، زمرد، کریستال کوارتز، مروارید، کهربا، آونتورین، مون استون، گارنت

 

سنگ ماه تولد تیر
دستبند طلا نماد ماه تیر موجود در گالری پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست ساز)

سنگ ماه تولد تیر (۲۲ ژوئن تا ۲۲ ژوئیه) – برج سرطان: یاقوت سرخ

سنگ متولدین نخستین ماه تابستان «گارنت» و همچنین «یاقوت قرمز» است. گارنت سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می‌کنند. یاقوت سرخ نیز نماد زندگی، ثروت و اشرافیت است. یاقوت قرمز با تغییر رنگ به صاحب خود هشدار می‌دهد و او را ازخبری ناگوار، بیماری یا بد اقبالی دور نگه می‌دارد.

سنگ ماه تولد تیر
یاقوت سرخ

خواص یاقوت سرخ

یاقوت سرخ موجب افزایش انرژی، شهامت و بیداری احساسات می‌شود. از این سنگ برای درمان بیماری‌های قلبی، جریان خون و همچنین تقویت کلیه استفاده می‌شود. یاقوت قرمز فشار خون خیلی پایین را افزایش می‌دهد و حالت ضعف و ناتوانی را از بین می‌برد. همچنین موجب برطرف شدن بی‌حسی و رخوت می‌شود.

این گوهر خوش‌رنگ موجب تقویت بینایی می‌شود و جریان خون را در ناحیه چشم‌ها به گردش می‌اندازد. از زایمان‌های نادرست نیز جلوگیری می‌کند. همچنین برای تب و بیماریهای ویروسی موثر است و سیستم ایمنی بدن را نیرو می‌بخشد.

برای تسهیل روند متابولیسم بدن از یاقوت سرخ استفاده می‌شود. این سنگ همچنین به اعصاب و غده تیموس نیرو می‌بخشد. نقش موثری هم در رفع مشکلات اضافه وزن، بیماری‌های طحال و سرطان خون ایفا می‌کند.

یاقوت حامی خوبی در برابر نیروهای منفی محسوب می‌شود. قلب را از عشق به خود و آینده لبریز می‌کند. معمولا در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژی‌های معنوی می‌شود. به همین خاطر، انرژی‌هایی که برای رشد شخصیت مهم هستند را تقویت می‌کند. این سنگ به صاحب خود قدرت، حس سرزندگی و شهامت می‌بخشد.

آشنایی با سنگ ماه تولد تیر ؛ یاقوت سرخ و گارنت
سنگ یاقوت سرخ

بر اساس برخی دست‌نوشته‌های باستانی، سنگ یاقوت به حمایت از آرزوها و رها کردن وابستگی‌ها کمک می‌کند و مانع از خیانت و بی‌وفایی شریک زندگی می‌شود.

 

از دیگر ویژگی‌هایی که برای یاقوت سرخ ذکر شده می‌توان به روشن‌بینی، مبارزه با روند پیری، جلوگیری از لخته شدن خون، پیشگیری از سکته، درمان دردهای قاعدگی در زنان، درمان ناتوانی‌های جنسی و آسان شدن زایمان اشاره کرد. این سنگ خوشبختی، شادی و عشق را به صاحب خود هدیه می‌کند.

سنگ ماه تولد تیر (۲۲ ژوئن تا ۲۲ ژوئیه) – برج سرطان: سنگ گارنت

سنگ گارنت برای استحکام دیواره‌های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن کارایی دارد. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می‌شود. گارنت بیماری‌های زنانگی را بهبود می‌بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگی اثر مثبت می گذارد.

نام دیگر سنگ گارنت، یاقوت سیلان یا حجر سیلان است. گارنت اغلب به رنگ قرمز موجود است اما در رنگ‌های دیگر چون سبز، زرد کمرنگ تا زرد روشن و نارنجی آتشین نیز یافت می‌شود.

آشنایی با سنگ ماه تولد تیر ؛ یاقوت سرخ و گارنت
سنگ گارنت

گارنت از ۵۰۰۰ سال پیش به عنوان گوهر مورد استفاده بشر بوده. سختی گارنت‌ها ۵/۶ تا ۷ چگالی آن در حدود ۵/۳ تا ۳/۴ کیلوگرم بر متر مکعب است که بسته به نوع ترکیب تغییر می‌کند. ازهمه انواع گارنت در صورتی که بلورهای درشت تشکیل دهند، می‌توان در ساخت جواهرات استفاده کرد. جالب است بدانید که  با ارزش ترین گارنت از نظر جواهرشناسی، دمانتوئید است که رنگ سبز زمردی دارد.

آلماندیت (گارنت قرمز یاقوتی)، رایج‌ترین نوع گارنت است که در جواهرسازی بسیار مورد استفاده دارد. از این سنگ برای افزایش بهره‌وری، کمک به ایجاد تمرکز و انجام کامل کارها استفاده می‌کنند.

گفته می‌شود اگر گارنت قرمز نزدیک چشم سوم نگه داشته شود، می‌تواند اطلاعات زندگی گذشته را یادآوری کند. آلماندیت سنگی فوق‌العاده انرژی بخش است که قدرت و بنیه فیزیکی به فرد می‌بخشد. همچنین گفته شده از طریق باز کردن ذهن برتر و نیکوکاری و شفقت، متحد کردن حقیقت و وابستگی در خود برتر، شخص را به خودش نزدیک‌تر می‌کند.

آشنایی با سنگ ماه تولد تیر ؛ یاقوت سرخ و گارنت
گارنت یا لعل

گارنت که در فارسی لعل هم نامیده می‌شود، برای درمان بیماری‌های خونی، تنظیم فشار خون و جلوگیری از خونریزی شدید مفید است. قراردادن آن بر روی مفاصل و ستون فقرات، برای تقویت آن‌ها فایده دارد و در درمان بیماری‌های آن‌ها مؤثر است. همچنین استفاده از آن در چاکرای ستون فقرات، سیستم ایمنی و سطوح انرژی درونی را بالا می‌برد و انرژی حیات را می‌افزاید.

لعل، ترس، غم و غصه و خواب‌های پریشان را دور می‌کند و عشق و شور به زندگی را در انسان پدید می‌آورد.

 

از دیگر خواص گارنت می‌توان به این اشاره کرد که برای قاعدگی زنان خوب است، سیستم انرژی بدن را متعادل می‌کند و بیماری‌های زنان را بهبود می‌بخشد. همچنین برای سیستم گردش خون مفید است.

 

نوشته آشنایی با سنگ ماه تولد تیر ؛ یاقوت سرخ و گارنت اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.