آشنایی با سنگ ماه تولد مرداد ؛ سنگ زبرجد

۱۳۹۷-۰۹-۱۹
در روزهای گذشته در مورد مشخصات و ویژگی سنگ ماه های تولد آذر، دی ، بهمن ، اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر برایتان نوشتیم. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های متولد ماه مرداد آشنا کنیم و در مورد سنگ ماه تولد مرداد توضیحات کاملی ارائه دهیم. اگر متولد دومین ماه از فصل تابستان هستید، تا انتهای ...

در روزهای گذشته در مورد مشخصات و ویژگی سنگ ماه های تولد آذر، دی ، بهمن ، اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر برایتان نوشتیم. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های متولد ماه مرداد آشنا کنیم و در مورد سنگ ماه تولد مرداد توضیحات کاملی ارائه دهیم. اگر متولد دومین ماه از فصل تابستان هستید، تا انتهای این مطلب با گالری پرسته همراه باشید.

آشنایی با سنگ ماه تولد مرداد ؛ سنگ زبرجد
سنگ زبرجد نشاط، صلح همراه با هماهنگی و نظم بوجود می‌آورد.

ویژگی‌های متولدین مرداد

متولدین دومین ماه تابستان بلند پرواز، کاردان و متکی به نفس هستند. این افراد اغلب از لحاظ جسم و روح از بالاترین امتیاز برخوردار هستند. صفات منفی یا مثبت این افراد زیاد است به طوری که هرطور که تربیت شوند آن را به بهترین حالت اجرا خواهند کرد. متولدین مرداد از نظر فیزیکی افرادی قوی بشمار می‌روند. چنانچه در جریان امور احساسی و عاطفی قرار بگیرند هنرمند، شاعر، نقاش، هنرپیشه، مجسمه ساز، نویسنده و بازیگری موفق خواهند شد و اگر در امور نظامی وارد شوند، سرداران و فرماندهانی دلیر خواهند شد.

متولدین دهه اول ماه مرداد اغلب سریع، خوش صحبت، در اقتصاد موفق، راستگو، درستکار، مشاور خانواده، بعضا مصلحین و قاضیانی خوب، منصف و وفادار، با تقوا، اغلب دارای وجهه اجتماعی خوب، دارای شخصیت مثبت، حلال اختلافات خانوادگی، خیر خواه، خوش رو با چهره‌ای شاد هستند. آنها همچنین در مواجهه با مشکلات صبورند و شریکی قابل اعتماد، مقید به خانواده و فامیل دوست بشمار می‌روند. افرادی که در ۱۰ روز اول مرداد بدنیا آمده‌اند، در تربیت فرزندان اغلب موفق، دارای طبعی بذله‌گو، گاه جاه‌طلب، عموما در پست‌های مدیریت و سرپرستی موفق ظاهر می‌شوند.

متولدین دهه دوم این ماه اغلب دارای رشد و تکامل معنوی، شخصیتی مطلوب، در پاسخ به خشم خشمگین و در پاسخ به محبت خوش‌رو و مهربان هستند. متولدین ۱۰ روز دوم ماه مرداد اغلب هوشمند، سخاوتمند، علاقه‌مند به امور فرهنگ‌وهنر، بعضا شاعر، نویسنده، هنرپیشه و دارای حس زیبا شناسی هستند. این افراد عموما کم توجه به مادیات، طالب زندگی سالم و شادند.

متولدین دهه سوم این ماه واقع‌بین، در مواجهه با ناملایمات با عکس‌العمل متعارف، باگذشت، صبور، علاقه‌مند به طبیعت و اغذیه طبیعی هستند. آنها اغلب دارای خانواده‌ای پر اولاد، پر کار، ذاتا مخالف با سکون و بطالت هستند و افرادی پویا، علاقه‌مند سفر و دارای مشاغلی متنوع بحساب می‌آیند.

  • سنگ ماه تولد مرداد: زبرجد
  • پنجمین ماه سال خورشیدی و دومین ماه تابستان
  • برج فلکی مطابق آن برج اسد
  • سمبل: شیر
  • سنگ های ماه تولد: چشم ببر، عقیق قرمز، عقیق سیاه، یشم، گارنت، مالاکیت، زبرجد، رز کوارتز، کریستال کوارتز، آونتورین، سان استون، یاقوت کبود، کهربا
آشنایی با سنگ ماه تولد مرداد ؛ سنگ زبرجد
دستبند طلا نماد ماه مرداد موجود در گالری پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست ساز)

سنگ ماه تولد مرداد ( ۲۳ ژوئیه تا ۲۲ اوت) – برج اسد: سنگ زبرجد

سنگ زبرجد نماد خورشید جان‌بخش، شکوه و آرامش است. این سنگ دفع‌کننده توهم، کابوس‌های شبانه و خشم است و موجب تعادل خواب می‌شود. برای دفع شیاطین نیز مورد استفاده دارد. زبرجد دارای ارتعاشات بسیار ملایمی است که کل سیستم‌های بدن را فعال می‌کند.

مصریان باستان این گوهر را از جزیره‌ای تحت عنوان Zabargad که منبع اصلی زبرجد بوده استخراج می‌کردند. بنابر نوشته‌های تاریخی، استخراج زبرجد از این جزیره به دلیل هجوم مارها، برای مدتی به تعویق افتاد. بد نیست بدانید امروزه نیز قطعات بزرگی از این سنگ در موزه‌های مختلف جهان نگهداری می‌شود.

زبرجد در مصر باستان به سنگ خورشید شهرت داشت و به دلیل رنگ زیبا و آرامش بخش خود، در دسته سنگ‌های قیمتی قرار گرفت.

آشنایی با سنگ ماه تولد مرداد ؛ سنگ زبرجد
استفاده از سنگ زبرجد بصورت نگین‌های تراش خورده بر روی انگشتری، مدال و دستبند بیشتر مرسوم است.

مشخصات سنگ زبرجد

زبرجد (peridot) نوعی سنگ معدنی است که از ترکیب آهن و منیزیم تشکیل می‌شود. این سنگ به دلیل دارا بودن مقداری آهن، به رنگ زیبای سبز- زرد در طبیعت یافت می‌شود.

این گوهر اغلب در سنگ‌های آتشفشانی بازالت به چشم می‌خورد. امروزه این سنگ در رنگ‌های سبز زیتونی، زرد مایل به سبز و زرد دیده می‌شود. سختی سنگ زبرجد در بین ۶٫ ۵ تا ۷ است.

درخشش سنگ پریدوت مانند شیشه است و در مقابل اسید سولفوریک تجزیه می‌شود.

آشنایی با سنگ ماه تولد مرداد ؛ سنگ زبرجد
رنگ سبز زبرجد برای چشم مفید است.

خواص سنگ پریدوت (زبرجد)

گفته می‌شود اگر زبرجد را بر روی سینه قرار دهید غم، افسردگی، نفرت و حسادت را از دل و روح پاک می‌کند . همچنین اگر زبرجد همراه داشته باشید، برکت و ثروت  را زیاد می‌کند و برای صاحبش شانس و اقبال بهمراه می‌آورد.

زبرجد یبوست را برطرف می‌کند. همچنین این سنگ برای رفع بیماری‌های پوستی به ویژه اگزما و جوش‌های صورت مفید است. جهت تسکین دردهای استخوانی نیز استفاده می‌شود.

این سنگ بسیار خوشرنگ باعث تقویت و آرامش اعصاب می‌شود. برای تقویت قلب و بهبود جریان خون نیز بسیار موثر است. همچنین از زبرجد برای درمان افسردگی، عصبانیت، بی‌خوابی و حالت‌های ضعف استفاده می‌کنند. برای برطرف کردن بیماری‌های کبد نیز سنگ موثری است.

سنگ ماه تولد مرداد قادر است اعصاب حس چشایی را تحریک و غدد داخلی بدن انسان را تقویت کند. ستون فقرات را نیرو می‌بخشد و باعث تسکین سردرد می‌شود.

همچنین برای تنگی نفس، برونشیت، التهاب نایژه‌ها، سرفه و سرماخوردگی مفید است. این سنگ قدرت تمرکز، خلاقیت و آگاهی را زیاد می‌کند. تفکرات عالی و برجسته ایجاد می‌کند و روحی شاداب و چالاک به انسان می‌دهد.

سنگ اونیکس به رنگ‌های قهوه‌ای تیره تا سیاه و کبود است و غالبا با شیارهای سفید رنگ محو همراه است. اونیکس از خانواده‌ی عقیق بشمار می‌رود.

سنگ اونیکس را نیز یکی دیگر از سنگ‌های ماه تولد مرداد می‌دانند. اونیکس سنگی شبیه عقیق است که به رنگ سیاه یافت می‌شود. این سـنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف دارد. به نظر می‌رسد از آن جا که اونیکس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می‌دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد می‌کاهد.

اونیکس روی سیاه‌رگها و مفاصل بخصوص در افرادی که که دچار نقرس هستند اثر مثبتی می‌گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می‌شود.

نوشته آشنایی با سنگ ماه تولد مرداد ؛ سنگ زبرجد اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.