آشنایی با سنگ ماه تولد شهریور ؛ سنگ یاقوت کبود

۱۳۹۷-۰۹-۲۰
در روزهای گذشته در مورد مشخصات و ویژگی سنگ ماه های تولد آذر، دی ، بهمن ، اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد برایتان نوشتیم. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های متولد ماه شهریور آشنا کنیم و در مورد سنگ ماه تولد شهریور توضیحات کاملی ارائه دهیم. اگر متولد آخرین ماه از فصل تابستان هستید، تا ...

در روزهای گذشته در مورد مشخصات و ویژگی سنگ ماه های تولد آذر، دی ، بهمن ، اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد برایتان نوشتیم. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های متولد ماه شهریور آشنا کنیم و در مورد سنگ ماه تولد شهریور توضیحات کاملی ارائه دهیم. اگر متولد آخرین ماه از فصل تابستان هستید، تا انتهای این مطلب با گالری پرسته همراه باشید.

در همه قسمت‌های قبلی به این نکته اشاره کردیم که ارتباط هر سنگ با متولدین هر ماه موضوعی است که کارشناسان این امر بر آن تاکید بسیاری دارند. بنابراین اگر به دنبال این هستید تا خواص بی‌نظیر سنگ‌ها بر زندگی شما تاثیر مثبت بگذارد از سنگ ماه تولد خود استفاده کنید.

در طبیعت سنگ‌های گرانبهای متعددی وجود دارد که براساس صور فلکی تفکیک شده‌اند و هر کدام در یک ماه و بعضا ماه‌های مختلف قرار گرفته‌اند. یکی از آنها یاقوت کبود است که آن را به ماه شهریور نسبت می‌دهند.

ویژگی‌های متولدین شهریور

متولدین ماه شهریور افرادی وظیفه‌شناس، تحلیل‌گر، صادق و راستگو، خیرخواه، جذاب، نیک سیرت و دارای حس ششم قوی هستند. متولدین این ماه به طور کلی افرادی خوش‌شانس،خوش‌برخورد، پایبند به قول و افرادی موفق بشمار می‌روند.

افرادی که در دهه اول شهریور متولد شده‌اند اغلب سخت‌گیر، جدی، موفق، در مدیریت و سرپرستی کم‌وبیش موفق، در اجتماع فعال، در برخورد با افراد جدی‌تراز بقیه و تا حدی محتاط هستند. این افراد اغلب خواهان آرامش، علاقه‌مند به هنر، تک شغله،  و عموماً متخصص در امور خرید و فروش و تجارت هستند. برخی از متولدین دهه اول این ماه دارای نیروی فوق طبیعی، تله‌پاتی و قدرت هیبنوتیزم هستند و استعداد پیش‌بینی و پیشگویی نیز دارند. آنها در بیشتر مواقع راه‌حل‌های خوبب برای مسائل پیچیده ارائه می‌دهند و عموما حدس و گمانه‌زنی‌هایشان درست از اب در می‌آید. آنها از نظر عاطفی خیلی موفق نیستند زیرا در تصمیم‌گیری‌هایشان احساس نقشی ندارد.

متولدین دهه دوم این ماه تند، قاطع، سخت‌گیر، پرحرف، با حافظه قوی، منطقی، با هوش و آشنا به مسائل فنی هستند و اغلب افرادی منظم و مشاوردهنده‌های خوبی در خانواده به حساب می‌آیند.

متولدین دهه سوم این ماه اغلب زودرنج، دارای عکس‌العمل سریع، نسبت به آینده کم اعتماد و به همین دلیل بی‌علاقه به معاشرت هستند و اغلب نوعی احساس نگرانی درونی و ناشناخته دارند که تا پایان عمر آنها را ترک نمی‌کند. این افراد عموما فعال و پرکار و مشکل‌پسند هستند. در زندگی خانوادگی  منفی‌گرا و در اموراجتماعی محتاطند.

  • سنگ ماه تولد شهریور: یاقوت کبود
  • ششمین ماه سال خورشیدی و آخرین ماه تابستان
  • برج فلکی مطابق آن برج سُنبُله
  • سمبل: دوشیزه
  • سنگ‌های ماه تولد: عقیق قرمز، عقیق خزه ای، عقیق سیاه، حدید، فیروزه، آمتیست، کوارتز دودی، کریستال کوارتز، زبرجد، گارنت، مون استون
گردنبند طلا نماد ماه شهریور
گردنبند طلا نماد ماه شهریور موجود در گالری پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست ساز)

سنگ ماه تولد شهریور ( ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر) – برج سنبله: سنگ یاقوت کبود (سفایر)

گوهری‌ به‌ رنگ‌ آبی‌ روشن‌ تا تیره و سمبل‌ نماد است. همچنین رنگ‌ تسکین ‌دهنده‌ و نوازشگر چشم نیز بشمار می‌رود. در قرن‌ نوزدهم‌ میلادی، جواهرشناسان‌ متوجه‌ شدند که‌ یاقوت‌ کبود از خانواده‌ کروندوم‌ و عنصر رنگ‌ در آن‌ آهن‌ و تیتانیوم‌ است.

سفایر به‌ رنگ‌‌های‌ قرمز، قرمز روشن، صورتی، زرد و سبز نیز در طبیعت وجود دارد. همه آنها ساختار شیمیایی‌ یکسان‌ دارند و برخی عناصر رنگی موجود در سنگ‌ها باعث‌ ایجاد تنوع‌ رنگی یاقوت شده است. بد نیست بدانید یاقوت‌ کبود و یاقوت‌ قرمز سختی‌ یکسان‌ دارند.

سنگ ماه تولد شهریور ( ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر) – برج سنبله: سنگ یاقوت کبود (سفایر)
یاقوت کبود که سـنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است دارای خاصیت شفابخشی است.

مشخصات سنگ

 یاقوت کبود سمبل فرزانگی و دانایی است. به آن سنگ وفاداری، واقعیت و سنگ‌ خردمندان نیز گفته می‌شود.

سفایر دومین سنگ سخت بعد از الماس است که مادر طبیعت به ما هدیه کرده است.

معادن بزرگ سفایر ( یاقوت کبود ) در واقع بازمانده رگه های آتشفشانی و دگرگون شده از گرانیت و مرمرند که در بستر رودها و دامنه کوهها دچار هوازدگی شده‌اند، مقادیر زیادی از این سنگ در برمه، تایلند، استرالیا، امریکای شمالی، برزیل، کشمیر و افریقا یافت می‌شود.

زیبایی و استحکام این سنگ باعث شده بعنوان طلسم در میان سلاطین بسیار محبوب باشد. یک تاریخدان قرون وسطا نوشته که شاهان این سنگ را به همراه داشتند تا آنان را از صدمات فیزیکی و حسادت درباریان محفوظ دارد. هنگام امضای معاهده صلح، امضا کنندگان، سفایر ( یاقوت کبود ) به همراه داشتند تا از صلح واقعی و جلوگیری از خونریزی بیشتر اطمینان یابند.

در افسانه‌ها آمده اگر یک مار سمی به همراه سفایر ( یاقوت کبود ) در ظرفی باشد، آن مار خواهد مرد چرا که این سنگ، محافظی در برابر سم ایجاد می‌کند.

سنگ یاقوت، کریستال اکسید آلومینیوم است که با گونه‌های مختلفی از مواد معدنی، رنگ‌های متفاوتی ایجاد می‌کند. رنگ آبی آن به دلیل وجود تیتانیوم و آهن است. یاقوت کبود در رنگ های آبی، نیلی، و سیاه یافت می‌شود.

سنگ ماه تولد شهریور ( ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر) – برج سنبله: سنگ یاقوت کبود (سفایر)
نام دیگر یاقوت کبود سفایر است. این گوهر نماد قداست، عقل و خرد است.

خواص درمانی یاقوت کبود

متولدین ماه شهریور می‌توانند برای درمان دردهای عصبی، دردهای روماتیسمی، سردردهای شدید، نقرس، دردهای مفصلی، قولنج، سوزش معده و دردهای شدید ازیاقوت کبود استفاده کنند. همچنین جهت از بین بردن ناراحتی‌های مزمن گوش و فک و سینوس‌های پیشانی نیز کاربرد دارد.

یاقوت کبود چشم‌ها را تقویت می‌کند. تومورها، زخم‌ها و خونریزی‌ها را می‌توان با انرژی یاقوت کبود کاهش داد. همچنین برای آرام کردن عصبانیت، از بین بردن بی‌خوابی، سرگیجه و تعریق بیش از حد هم می‌توان از این گوهر  استفاده کرد.

سنگ یاقوت کبود تردید و دودلی را کاهش می‌دهد. به حامل خود بصیرت و روشنایی می‌دهد و او را در برابر خشم و ناملایمتی‌های زندگی حمایت می‌کند. همچنین از ریزش مو جلوگیری می‌کند و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد.

این سنگ برای مدیتیشن بسیار خوب است و بیداری نیروهای درونی، حس ششم و قدرت پیش‌بینی را در فرد پدید می‌آورد. این سنگ گرانبها برای درمان بیماری‌های اعصاب و مشکلات پوستی موثر است. سفایر عملکرد غده تیروئید را تنظیم می‌کند. همچنین در زمان قدیم در شرق برای مقابله با طاعون استفاده می‌شده است.

سنگ ماه تولد شهریور ( ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر) – برج سنبله: سنگ یاقوت کبود (سفایر)
سفایر به‌ رنگ‌‌های‌ قرمز، قرمز روشن، صورتی، زرد و سبز نیز در طبیعت وجود دارد.

بزرگترین کریستال طبیعی یاقوت کبود جهان در سریلانکا به وزن ۴۲ کیلو گرم کشف شد که از آن نگینی به وزن ۱۷ کیلوگرم تراشیده شد. البته بزرگترین یاقوت کبود تراشیده جهان میلینیوم نام دارد که وزن آن ۹۰ هزار قیراط یا هجده کیلوگرم است.

این سنگ قیمتی که این روزها لقب بزرگترین یاقوت کبود را نیز در دست دارد به شکل مجسمه‌های قدیمی تراشیده شده است. قیمت تخمینی این جواهر ۱۸۰ میلیون دلار بوده و البته شرط خرید آن نیز این است که باید در مکانی قرار بگیرد که مردم بتوانند از آن بازدید کنند. این سنگ تا به حال تنها دو بار در معرض دید قرار گرفته است و میلیون‌ها نفر در همین دو بار از آن بازدید کرده اند.

نوشته آشنایی با سنگ ماه تولد شهریور ؛ سنگ یاقوت کبود اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.