آشنایی با سنگ ماه تولد مهر ؛ سنگ اوپال

۱۳۹۷-۰۹-۲۸
در روزهای گذشته در مورد مشخصات و ویژگی سنگ ماه های تولد آذر، دی ، بهمن ، اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور برایتان نوشتیم. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های متولد ماه مهر آشنا کنیم و در مورد سنگ ماه تولد مهر توضیحات کاملی ارائه دهیم. اگر متولد اولین ماه از فصل پاییز هستید، ...

در روزهای گذشته در مورد مشخصات و ویژگی سنگ ماه های تولد آذر، دی ، بهمن ، اسفند، فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور برایتان نوشتیم. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های متولد ماه مهر آشنا کنیم و در مورد سنگ ماه تولد مهر توضیحات کاملی ارائه دهیم. اگر متولد اولین ماه از فصل پاییز هستید، تا انتهای این مطلب با گالری پرسته همراه باشید.

در همه قسمت‌های قبلی به این نکته اشاره کردیم که ارتباط هر سنگ با متولدین هر ماه موضوعی است که کارشناسان این امر بر آن تاکید بسیاری دارند. بنابراین اگر به دنبال این هستید تا خواص بی‌نظیر سنگ‌ها بر زندگی شما تاثیر مثبت بگذارد از سنگ ماه تولد خود استفاده کنید.

در طبیعت سنگ‌های گرانبهای متعددی وجود دارد که براساس صور فلکی تفکیک شده‌اند و هر کدام در یک ماه و بعضا ماه‌های مختلف قرار گرفته‌اند. یکی از آنها اوپال است که سنگ ماه تولد مهر است.

سنگ ماه تولد مهر ؛ سنگ اوپال
اوپال سنگ الهام و شهود است و خلاقیت، تخیل و حافظه را تقویت می‌کند. همچنین فرد را از حصارهای خودساخته رها می‌سازد

ویژگی‌های متولدین مهر

افرادی که در ماه مهر بدنیا آمده‌اند انسان‌های درونگرا، طبیعت دوست و خلاق هستند. گفته می‌شود که متولدین دهه اول این ماه افرادی معتدل، باهوش، مردم دوست، بخشنده و هنر دوست هستند. از لحاظ جسمی دارای تناسب اندام، از لحاظ شغلی اغلب دانشمند، متخصص، سیاستمدار، نویسنده، مصلح اجتماعی و شاغل در رشته های هنری  بشمار می‌روند. متولدین این دهه اغلب دارای مشخصات ارثی هستند و به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود شباهت زیادی دارند. این افراد اغلب درونگرا، فامیل‌دوست، طرفدار زندگی جمعی و طالب کار جمعی هستند.

متولدین دهه دوم ماه مهر از لحاظ رفتار و کردار افراطی و دارای عدم ثبات هستند. اغلب متولدین دهه میانی مهر حساس و عصبی، دارای عکس العمل تند نسبت به ناملایمات، در ارتباط عاطفی متغیر، مشکل پسند، اغلب منضبط و ایرادگیر، در اجتماع و سیاست جسور، حق طلب، اهل مجادله و بحث و گفتگو هستند. این افراد اغلب اعتقاد دارند که خوبی را با خوبی، بدی را با بدی باید پاسخ داد.

متولدین دهه سوم این ماه متعادل، طالب آرامش، زندگی متعارف، طالب مشاغل کم دردسر، در تخصص دقیق و سمج، در زندگی سازگار، صلح طلب و مردم‌دار، پرهیز از هر گونه ریسک و خطر، نسبتاً خوش پوش و آراسته، خوش برخورد، آرام و با ثبات، تا حدی شکاک، متکی به تجارب شخصی، صبور و منطقی، تنوع طلب در شغل و در زندگی زناشویی اغلب موفق هستند و قادرند در اجتماع موقعیت خوبی به دست بیاورند.

  • سنگ ماه تولد مهر: اوپال
  • هفتمین ماه سال خورشیدی و اولین ماه پائیز
  • برج فلکی مطابق آن برج میزان
  • سمبل: ترازو
  • سنگ های ماه تولد: فیروزه، عقیق سلیمانی، یشم، رز کوارتز، کریستال کوارتز، کوارتز دودی، سان استون، مون استون، دلربا، اپال، آکوامارین
دستبند طلا نماد ماه مهر موجود در گالری پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست ساز)

سنگ ماه مهر : ( ۲۳ سپتامبر تا ۲۳ اکتبر) – برج میزان : سنگ اوپال

اوپال‌ (OPAL) را در مشرق ‌زمین‌ سمبل‌ وفاداری‌ و امید می‌‌شناسند و استفاده‌ از آن‌ به‌ فرد حالتی‌ از تقدس‌ می‌‌دهد. عرب‌ها اعتقاد دارند این‌ سنگ‌ از بهشت‌ روی‌ زمین‌ افتاده‌؛ و ظاهراً حالت‌ نورانی‌ آن‌ باعث‌ به ‌وجود آمدن‌ این‌ باور شده‌ است.

جالب است بدانید غربی‌‌ها اوپال‌ را بدشگون‌ می ‌دانستند به این خاطر که نویسنده‌ نامدار اسکاتلندی‌، والتر اسکات، در یکی‌ از داستان‌هایش‌ اوپال‌ را سنگی‌ منفی‌ و بدیمن معرفی‌ کرده بود. این در حالیست که برعکس‌ آنها، شرقی‌‌ها هرچه‌ صفات‌ و درجات‌ نیکوست‌ برای‌ این سنگ‌ زیبا‌ ذکر کرده‌اند.

اوپال یک سنگ جواهر نادر و بسیار کمیاب است و متأسفانه به همان اندازه که کمیاب است، به همان اندازه شکننده نیز هست. این سنگ نادر از قیمت بالایی نیز برخوردار است. از انواع این سنگ گرانبها می‌توان به اوپال آتشین، اوپال مکزیکی، اوپال پرو و اوپال کنیاک اشاره کرد.

سنگ ماه تولد مهر ؛ سنگ اوپال
یونانی‌ها معتقدند اوپال‌ باعث‌ دوراندیشی‌ می‌شود و از امراض‌ جلوگیری‌ می ‌کند.

خواص سنگ اوپال

اوپال سمبل عشق، امید، پاکی، شفافیت و غلبه بر دشمنان است. این سنگ مانع سستی و رخوت می‌شود و برای افسردگی مفید است.

برای بهبود کارکرد معده، روده و ورم معده می‌توان از سنگ اوپال استفاده کرد. این سنگ قلب و جریان خون را تقویت می‌کند. همچنین می‌توان برای سرطان خون از آن استفاده کرد. اوپال افسردگی را تسکین می‌دهد و نگرانی‌های ناشی از ابهامات را از بین می‌برد. سنگ اوپال باعث تقویت صفات خوب متولدین ماه مهر می‌شود همچنین چشم آنها را به بر روی زندگی و افکار درونی باز می‌کند.

سنگ ماه تولد مهر ؛ سنگ اوپال
سنگ اوپال را به عنوان طلسم خوشبختی نیز یاد می‌کنند.

سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی سنگ اوپال در طبیعت یافت می‌شود. اوپال سنگی است که بر اختلالات هورمونی تاثیر بسیار مثبتی دارد بخصوص شیر مادران را افزایش می‌دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می‌شود موانع احساسی شخص از بین برود. اوپال از خانواده عقیق است و سنگی است و در کشور استرالیا به دست می‌آید.

این سـنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می‌گذارد. در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی ، در خواست می‌کردند به اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند این کار افسردگی آنها را از بین می‌برد.

سنگ ماه تولد مهر ؛ سنگ اوپال
هسته اوپال معمولا دارای رنگ‌های متفاوتی است و در تأثیر نور، جاذبه بسیار زیادی را فراهم می آورد.

تکه‌های کوچک سیلیس درون سنگ جواهر اوپال زیبایی خاصی به آن می‌بخشد و زمانی که در مجاورت نور قرار می‌گیرد جذابیت شگفت‌انگیزی را ایجاد می‌کند و در واقع بسیار مسحورکننده و زیباست. اوپال به درجه حرارت و تغییر درجه ناگهانی بسیار حساس است.

نوشته آشنایی با سنگ ماه تولد مهر ؛ سنگ اوپال اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.