آشنایی با سنگ ماه تولد آبان ؛ سنگ توپاز

۱۳۹۷-۰۹-۳۰
در طبیعت سنگ‌های گرانبهای متعددی وجود دارد که براساس صور فلکی تفکیک شده‌اند و هر کدام در یک ماه و بعضا ماه‌های مختلف قرار گرفته‌اند. یکی از آنها توپاز است که سنگ ماه تولد آبان است. برای آشنایی با این سنگ در ادامه با گالری پرسته همراه باشید. ویژگی‌های متولدین آبان متولدین دومین ماه فصل زیبای پاییز انسان‌های بسیار خوشبین، خونگرم و ...

در طبیعت سنگ‌های گرانبهای متعددی وجود دارد که براساس صور فلکی تفکیک شده‌اند و هر کدام در یک ماه و بعضا ماه‌های مختلف قرار گرفته‌اند. یکی از آنها توپاز است که سنگ ماه تولد آبان است. برای آشنایی با این سنگ در ادامه با گالری پرسته همراه باشید.

ویژگی‌های متولدین آبان

متولدین دومین ماه فصل زیبای پاییز انسان‌های بسیار خوشبین، خونگرم و خودآگاهی هستند. این افراد اغلب ادیب، اندیشمند، هنرمند، سخاوتمند، مردم دوست، سخن‌سنج و خوش برخورد هستند و با روحیه مثبت و خوش‌بینی دوستان زیادی برای خود دست و پا می‌کنند. متولدین آبان، مستعد وزارت، مدیریت، ریاست و رهبری هستند. آنها با سیاست زیاد، واقع بینی و خیر خواهی می‌توانند پیشرفت‌های زیادی در زندگی برای خود رقم بزنند.

متولدین دهه اول این ماه نکته سنج، متفکر، سخت گیر، خوش صحبت، منصف، متعادل، جمعگرا، چند شغله، خونگرم، پرانرژی، فعال، کنجکاو و پرسشگر و قابل احترام هستند. بیشتر در گروه مشاوران، مدیران، سیاستمداران، محققین، اساتید دانشگاه، خبرنگاران، روزنامه نگاران، نقاشان، خطاطان، مهندسین، متخصصین علمی، مجسمه سازان، صاحبان هنرهای دستی قرار می‌گیرند.

متولدین دهه دوم این ماه افرادی متعادل، عموماً دارای فضایلی نیک، افرادی خوش شانس، خوش برخورد، معاشر، موفق، توانا، خانواده دوست، علاقمند زندگی جمعی، دنباله رو مشاغل سنتی و خانوادگی، مصلحت‌گرا، اهل بحث، وفادار، قابل اعتماد، فعال، مدیری خوب در وضعیت بحرانی، خوش صحبت، طالب مشاغل پردردسر، عدم ثبات شغلی، خوش فکر، خوش بین، در ازدواج خوش شانس، سازگار و صبور هستند. مشاغل مناسب برای این افراد فعالیت سیاسی، مشاوره‌ای تحقیقاتی و ارزیابی، فعالیت در کشاورزی و دامداری، امور تربیتی است.

متولدین دهه سوم ماه آبان افرادی نسبتاً سالم و متعادل، پرخور و پراشتها، احساساتی، پرهیجان، اغلب چاق و قوی، علاقمند به مهمانی، معاشر، در دوستی پایدار، بحث گریز، جزو طبقه متوسط، خوش برخورد، بذله گو، دارای صفات و گاه مشاغل موروثی، میانه‌رو و محافظه کار، چند شغله و چند تخصصه هستند. این افراد اغلب مشکل گریز هستند و در انتخاب همسر و حتی خرید سخت گیر و بد سلیقه شمار می‌روند. طرفدار ثبات شغلی و ثبات زندگی، دارای رفاه نسبی، در امور خانوادگی دور اندیش و مصلحت بین، اغلب شاغل در امور ساختمان سازی، صنایع دستی، مشاغل سیاسی هستند.

  • سنگ ماه تولد آبان: توپاز
  • هشتمین ماه سال خورشیدی و دومین ماه پائیز
  • برج فلکی مطابق آن برج عقرب
  • سمبل: عقرب (کژدم)
  • سنگ های ماه تولد: عقیق سلیمانی، فیروزه، مالاکیت، دلربا، کوارتز دودی، کریستال کوارتز، زبرجد، توپاز، مروارید، جاسپر، سیترین، مون استون
دستبند طلا نماد ماه آبان موجود در گالری پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست ساز)

سنگ ماه تولد آبان: (۲۴ اکتبر تا ۲۱ نوامبر) – برج عقرب: سنگ توپاز

توپاز از واژه‌ی توپازیوس که نام جزیره‌ای در دریای سرخ است گرفته شده و در یونانی به معنی جستجو کردن است. این سنگ بیشتر در رنگ‌های زرد و آبی در طبیعت موجود است.

توپاز از بخارات فلوئور داری تشکیل می‌شود که طی مراحل پایانی انجماد سنگ‌های آذرین سیلیسی بیرون رانده شده‌اند. این کانی در گدازه‌های ریولیتی و در گرانیت‌ها دیده می‌شود. به علاوه کانی مشخص پگماتیت‌ها، بویژه در انواع قلع‌دار آن است. ریگ‌های صیقلی شده آن در ماسه‌های رودخانه‌ای بعضی نقاط دیده می‌شود.

توپاز در اتحاد جماهیر شوروی سابق، در ایالات اومی و مینو ژاپن و نیز در سان لوئیس پوتوسی مکزیک به وفور یافت می‌شود. همچنین چندین سال است که برزیل نیز به یکی از منابع اصلی تهیه‌ی توپاز زرد رنگ تبدیل شده است. در سال ۱۹۴۰ چند بلور بزرگ کاملا شکل‌دار توپاز بی‌رنگ از این محل بدست آمد که وزن بزرگ‌ترین آنها ۵۹۶ پوند بود.

سنگ توپاز جلای شیشه‌ای دارد و به رنگ‌های زرد، صورتی، زرد روشن، مایل به آبی، سبز و بیرنگ در طبیعت یافت می‌شود.

سنگ ماه تولد آبان: (۲۴ اکتبر تا ۲۱ نوامبر) - برج عقرب: سنگ توپاز
سنگ توپاز یک کانی شفاف تا نیمه شفاف است.

مشخصات و خواص سنگ توپاز

توپاز سمبل برکت و رشد است. در انجیل از آن اسم برده شده است. این سنگ التیام بخش و جوان کننده بشمار می‌رود، شخص را در مقابل خطرات حفظ می‌کند و بر قدرت فکر، خلاقیت و ثروت می‌افزاید.

توپاز در اروپا بیشتر به‌ شکل‌ سنجاق‌ سینه، در کشورهای‌ شرقی‌ به‌ صورت‌ انگشتر،‌ و به‌ طور کلی‌ در همه ی کشورها برای انواع زیورآلات مردانه و زنانه کاربرد دارد.

توپاز سنگ نیرومندی است که اغلب باعث روشنایی و گرمی قلب می‌شود برای افسردگی، عصبانیت و نگرانی‌های بسیار موثر است.

تا پیش‌ از رنسانس، در اروپا هر سنگ‌ زرد رنگی‌ را توپاز می‌نامیدند. مصری‌ها سنگ‌ توپاز را سمبل‌ خورشید می‌‌دانند. یونانی‌ها نیز معتقدند این‌ سنگ‌ به‌ انسان‌ نیرویی‌ خاص‌ می‌ دهد و طلسم‌ و جادو را باطل‌ می ‌کند. در گذشته‌ بر این‌ باور بودند که‌ اگر کسی‌ این‌ سنگ‌ را همراه‌ داشته‌ باشد از نظرها دور می ‌ماند. رومی‌ها اعتقاد داشتند که‌ توپاز هوش‌ و وفاداری‌ را افزایش‌ می ‌دهد. به‌ علاوه، آنان‌ پودر این‌ سنگ‌ را در شربت‌ حل‌ می‌کردند و برای‌ درمان‌ خونریزی‌ و آسم‌ از آن‌ استفاده‌ می ‌کردند. از پودر آن‌ برای‌ درمان‌ و التیام‌ سوختگی‌ و زخم‌های‌ شدید نیز بهره‌ می‌‌بردند. حتی‌ در مواردی‌ به‌ عنوان‌ پادزهر استفاده‌ می‌‌شده‌ است. توپاز در برزیل‌ نشانه‌ و سمبل‌ دندان پزشکان‌ است.

سنگ ماه تولد آبان : سنگ توپاز
سنگ‌ توپاز سمبل‌ وقار و ابهت،‌ و نشانه‌ شادی‌ و موفقیت‌ است.

سنگ توپاز عوارض دیابت، سوخت و ساز سلولی و مشکلات هورمونی را رفع می‌کند. عمل سیستم ایمنی روده‌ها و هضم دستگاه گوارش را تسهیل می‌کند. این سنگ ارزشمند متابولیسم را افزایش داده، قلب و دستگاه گردش خون و اعصاب را تقویت می‌کند و بسیار برای کبد و کلیه‌ها مفید است. با حمایت سیترین می‌توان به احساس تازه نسبت به زندگی دست یافت. این سنگ مخصوص متلوین ماه آبان است.

در هندوستان قدیم برای مقابله با جادوگران و باطل السحر از توپاز استفاده می‌شد. همچنین در قدیم به عنوان سنگ تب‌بر هم مورد استفاده داشته است. معادن این سنگ در کشورهای‌ سریلانکا، برزیل، مکزیک، آمریکا، برمه، استرالیا، ژاپن، روسیه‌ و ایرلند شمالی‌ قرار دارند.

توپازهایی که از معادن ایرلند استخراج می‌شوند عمدتا به رنگ آبی روشن هستند.

سنگ ماه تولد آبان توپاز
سنگ توپاز جلای شیشه‌ای دارد و به رنگ های زرد، صورتی، زرد روشن، مایل به آبی، سبز و بیرنگ در طبیعت یافت می‌شود.

توپاز در درمان بیماری‌های کبدی و پوستی تاثیر قابل توجهی دارد و کلیه‌ها را تقویت و تنظیم می‌کند. در درمان دردهای ناحیه ستون فقرات موثر است.  این سنگ در درمان کم‌اشتهایی یا پراشتهایی روانی تاثیر فوق‌العاده خوبی دارد. همچنین در زخم‌ها به بازسازی بافت کمک می‌کند.

نوشته آشنایی با سنگ ماه تولد آبان ؛ سنگ توپاز اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.