ترفندهای هدیه دادن؛ چگونه اندازه دقیق انگشتر را تشخیص دهیم

۱۳۹۷-۱۰-۰۴
مردانی که دوست دارند نامزد خود را با یک حلقه‌ی طلای زیبا غافلگیر کنند، یا خانم‌هایی که قصد دارند برای همسر یا شریک عاطفی خود انگشتر خریداری کنند با یک مشکل مشترک مواجه هستند؛ اندازه دقیق انگشتر را نمی‌دانند. برای این منظور چندین ترفند و راهکار وجود دارد که گالری پرسته در ادامه این مطلب معرفی کرده است. این روش‌ها برای ...

مردانی که دوست دارند نامزد خود را با یک حلقه‌ی طلای زیبا غافلگیر کنند، یا خانم‌هایی که قصد دارند برای همسر یا شریک عاطفی خود انگشتر خریداری کنند با یک مشکل مشترک مواجه هستند؛ اندازه دقیق انگشتر را نمی‌دانند.

برای این منظور چندین ترفند و راهکار وجود دارد که گالری پرسته در ادامه این مطلب معرفی کرده است. این روش‌ها برای مواقعی است که شما نمی‌خواهید طرف مقابل متوجه هدیه سوپرایز شما بشود.

در اولین قدم باید قد و وزن شریک عاطفی خود را بدانید

بر اساس آزمایشگاه گوهرشناسی کشور سوئیس، اندازه حلقه زنان به طور میانگین بین ۵ تا ۷ است. اندازه حلقه‌ی مردان بزرگسال نیز به طور متوسط بین ۹ تا ۱۱ است.

در کشورهایی همچون آمریکا و ایران، زنان به طور میانگین و عموما یک متر و ۶۰ سانتی‌متر قد دارند و متوسط قد مردان هم ۱۸۰ سانتی‌متر است. به گفته‌ی برخی از متخصصان طلا و جواهر می‌توان بر اساس قد افراد اندازه تقریبی انگشتر آنها را حدس زد. همان اعدادی که در بالا اشاره کردیم برای فرادی با این قد مناسب هستند.

البته باید توجه داشته باشید اندازه میانگین و عمومی برای همه کاربرد ندارد. افرادی که قد بلندتری دارند یا لاغرتر هستند، بدون شک انگشتری با حلقه کوچک‌تر نیاز دارند. این در حالیست که افراد چاق با قد کوتاه‌تر از اندازه متوسط باید انگشترهای بزرگ‌تر خریداری کنند.

چگونه اندازه دقیق انگشتر را تشخیص دهیم

یکی از انگشترهای او را بردارید و نزد جواهرفروش ببرید

یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای اطمینان از اینکه انگشتری که انتخاب می‌کنید دقیقا اندازه دست شریک عاطفیتان باشد این است که بدون اطلاع او، یکی از انگشترهایش را بردارید و به فروشگاه طلا و جواهر ببرید. در آنجا با ابزار اندازه‌گیری مخصوص طلافروشان می‌توانید سایز دقیق حلقه را پیدا کنید.

حواستان باشد حلقه‌ای که هر روز استفاده می‌کند را بر ندارید تا متوجه نشود و سوپرایزتان به هم نخورد. در عین حال انگشتری را انتخاب کنید که مطمئن هستید اندازه دستش است. همچنین بگوییم که لازم نیست انگشتری که مخفیانه برمی‌دارید، مخصوص انگشت حلقه او باشد. خودِ طلا فروش‌ها به خوبی می‌توانند با دیدن انگشتر به شما بگویند که چه اندازه‌ای برای انگشت حلقه‌ی همسر / شریک عاطفی شما مناسب است.

با یک قالب صابون اندازه انگشتر همسرتان را پیدا کنید

ایده به سرقت بردن (قرض گرفتن موقتی) انگشتر شریک عاطفی / همسر کمی سخت است و ممکن است عواقب ناخوشایندی به همراه داشته باشد. به همین خاطر توصیه بهتری برایتان داریم. یکی از حلقه‌های او را بردارید و درون یک قالب صابون جامد فشار دهید تا جای انگشتر به طور عمیق روی صابون بماند.

سپس صابون را نزد طلا فروش ببرید تا اندازه دقیق انگشتر را برایتان مشخص کند. حلقه‌ای را انتخاب کنید که مطمئن هستید اندازه دستش است.

یکی از بهترین روش‌ها برای اندازه زدن حلقه، تست آن روی انگشت‌های خودتان است

برخی از متخصصان طلا و جواهر بر این اعتقاد هستند که یکی از بهترین روش‌ها برای اندازه‌گیری سایز انگشتر فرد غایب، اندازه زدن حلقه روی دستان خود فردِ خریدار است. برای این منظور باید کمی هوشیار و زرنگ باشید. زمانی که شریک عاطفی شما حواسش نیست، حلقه او را در انگشتان خود فرو کنید تا ببینید دقیقا اندازه کدام انگشتتان خواهد شد.

از آنجا که دست مردها بسیار بزرگ‌تر از دست خانم‌هاست، احتمالا حلقه فقط در انگشت کوچک و آن هم در بخش‌های بالایی انگشت جا خواهد گرفت. برای اینکه اندازه دقیق و درست باشد، محلی که انگشتر گیر می‌کند و پایین‌تر نمی‌رود را با خودکاری علامت‌گذاری کنید. سپس به طلا فروشی بروید تا اندازه دقیق آن را برایتان مشخص کند.

چگونه اندازه دقیق انگشتر را تشخیص دهیم

از دوستان یا خانواده کمک بگیرید

از خانواده یا دوستان بسیار صمیمی همسر / نامزد خود در مورد سایز انگشتر او سوال بپرسید. شاید آنها قبلا با هم طلا خریداری کرده باشند و از اندازه انگشت یکدیگر مطلع باشند. یا حتی می‌توانید از دوست همسر خود بخواهید به صورت کاملا نامحسوس و غیر علنی در مورد سایز انگشترش سوال بپرسد.

یا مثلا انگشتر او را در دست کند و ببیند اندازه‌ی کدام انگشت خود است و سپس با کمک طلا فروشان حرفه‌ای اندازه انگشتر را مشخص کند و در نهایت به شما بگوید.

اگر نامزد شما خواب عمیقی دارد در خواب انگشت حلقه‌اش را اندازه‌گیری کنید

برخی از افراد خواب تقریبا سنگینی دارند. اگر نامزد شما جزو آنهاست می‌توانید وقتی او در خواب خوش است، اندازه حلقه‌اش را اندازه‌گیری کنید. به این صورت که یک نخ را دور انگشت حلقه او بتابانید و در جایی که سر و ته نخ همدیگر را ملاقات می‌کنند، آن را اندازه‌گذاری کنید. سپس آن را به فروشگاه طلا و جواهر ببرید تا سایز دقیق انگشتر را به شما بگوید.

اگر هیچ کدام از این روش‌ها برایتان جالب نبود به طور فرضی اندازه انگشتر را مشخص کنید

با همه این روش‌های جالب و آسان اگر همچنان متقاعد نشده‌اید، توصیه می‌کنیم اندازه‌ایی که «تصور» می‌کنید مناسب است را بخرید. ترجیحا کمی بزرگ‌تر بخرید به این خاطر که حلقه اگر بزرگ باشد می‌توان اندازه آن را کوچک کرد. البته حلقه‌های کوچک هم قابلیت تغییر سایز دارند اما دردسرشان بیشتر است.

در هر صورت اگر انگشتر انتخابی شما بزرگ یا کوچک باشد، می‌توانید پس از هدیه دادن آن به عزیزتان، با کمک متخصص جواهر اندازه حلقه را کوچک یا بزرگ کنید.

نوشته ترفندهای هدیه دادن؛ چگونه اندازه دقیق انگشتر را تشخیص دهیم اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.