بدلیجات ارزان ؛ استایل شیک دخترانه

۱۳۹۷-۱۰-۰۹
ممکن است پول زیادی بابت خرید زیورآلات و بدلیجات بدهید. اما این بدلیجات ارزان به نظر برسند. چه دلایلی باعث می‌شوند که بدلیجات ارزان به نظر بیایند؟ در این مقاله سعی داریم شما را با راهکارهایی آشنا کنیم که باعث شیک به نظر رسیدن جواهراتتان شود. حتی اگر این جواهرات ارزان قیمت باشند: بدلیجات بچه‌گانه زیورآلات مهره‌ای زیورآلات مینا کاری جواهرات پر زرق و ...

ممکن است پول زیادی بابت خرید زیورآلات و بدلیجات بدهید. اما این بدلیجات ارزان به نظر برسند. چه دلایلی باعث می‌شوند که بدلیجات ارزان به نظر بیایند؟ در این مقاله سعی داریم شما را با راهکارهایی آشنا کنیم که باعث شیک به نظر رسیدن جواهراتتان شود. حتی اگر این جواهرات ارزان قیمت باشند:

 • بدلیجات بچه‌گانه
 • زیورآلات مهره‌ای
 • زیورآلات مینا کاری
 • جواهرات پر زرق و برق
 • جواهرات بی کیفیت
 • سنگ‌های تقلبی
 • بدلیجات رنگ ثابت
 • بدلیجات ارزان
 • بدلیجات پَر
 • زیورآلات بزرگ

بدلیجات بچه‌گانه:

زیورآلات بچه‌گانه

دستبندهایی که آویز حیوان، پروانه و طلسم دارند، نپوشید. حتی اگر ۲۰۰۰ دلار بابت این دستبند پول داده باشید باز هم ارزان به نظر می‌رسد. این دستبندها بچه‌گانه هستند و معمولاً بچه‌ها بدلیجات گران قیمت نمی‌پوشند.

 • بدلیجات رنگارنگ جزء بدلیجات ارزان قیمت هستند. هر چند که قیمت زیادی داشته باشند! برای شیک‌تر شدن استایلمان نباید بدلیجاتی با آویز قلب و یا اشکالی شبیه به اسباب بازی بچه‌ها بپوشیم.

زیورآلات مهره‌ای:

زیورآلات مهره‌ای

چرا پول خود را خرج خرید بدلیجاتی کنید که می‌توانید آن را با نخ و مهره در خانه درست کنید؟

 • اگر می‌خواهید زیورآلات مهره‌ای شما شیک و باکلاس به نظر برسند. در ساخت آن‌ها از مهره‌ها و سنگ‌های قیمتی و یا نیمه قیمتی و با کیفیت استفاده کنید. گردنبندهای ساخته شده از کریستال‌ها و مهره‌ها پلاستیکی مناسب رده سنی زیر ۲۰ سال است.
 • گوشواره‌های مهره‌ای از جمله بدلیجات ارزان هستند که به زیباتر شدن استایل ما کمکی نمی‌کنند.
 • پوشیدن یک گوشواره ساده که از یک سنگ نیمه قیمتی درست شده است. باعث زیباتر شدن ظاهر ما می‌شود.

اگر به ساخت بدلیجات مهره‌ای علاقه دارید. می‌توانید مقاله “ساخت بدلیجات” را مطالعه کنید. در این مقاله ساخت بدلیجات مهره‌ای را به صورت گام به گام و تصویری به شما آموزش می‌دهیم.


زیورآلات میناکاری:

زیورآلات مینا کاری

هنگام خرید زیورآلات میناکاری به ظرافت و کیفیت آن‌ها دقت کنید. زیورآلات مینا کاری بی کیفیت نخرید زیرا جزء بدلیجات ارزان هستند و کمکی در شیک‌تر شدن استایلمان به ما نمی‌کند. برای داشتن استایل شیک دخترانه مقاله‌ی “مد پاییز ۲۰۱۸” را مطالعه کنید.


جواهرات پر زرق و برق:

جواهرات پر زرق و برق

بیشتر بدلیجات ارزان قیمت از آلیاژهای ارزان و یا پلاستیک درست شده‌اند. طلا، نقره و برنز از جمله فلزات درخشان هستند که در ساخت جواهرات از آن‌ها استفاده می‌شود. ولی زرق و برق بدلیجات ارزان را ندارند.

 • هر چه که زرق و برق زیورآلات کمتر باشد، گران‌تر به نظر می‌رسد.
 • گول ظاهر بدلیجات را نخورید! سازنده‌ی بعضی از بدلیجات از رنگ‌های تیره در ساخت آن‌ها استفاده می‌کنند. که این بدلیجات عتیقه و قیمتی به نظر برسند. اما در واقع بدلیجات تقلبی و ارزان هستند.

اگر می‌خواهید به راحتی بدلیجات تقلبی را از طلا تشخیص دهید. مقاله‌ی “تشخیص طلا از بدلیجات” را بخوانید.


جواهرات بی کیفیت:

جواهرات بی کیفیت

جواهراتی که از سنگ‌های قیمتی ساخته شده‌اند، سنگین و گران قیمت هستند. اما دلیلی ندارد که جواهرات سبک و ظریف، ارزان قیمت باشند. زیورآلاتی که سایز بزرگ دارند و از آلومینیوم ساخته شده‌اند، بی کیفیت و ارزان هستند.

 • وزن جواهرات باید مناسب با سایز آن‌ها باشد. چگونه قرار گرفتن جواهر روی بدن و تکان خوردن آن بستگی به وزن جواهر دارد. به علاوه قفل‌ها و گیره‌ها باید بتوانند وزن جواهر را تحمل کنند.

سنگ‌های تقلبی:

سنگ‌های تقلبی

مواد ارزان و بی‌کیفیت جای مواد اصلی را نمی‌گیرند. پلاستیک‌های قرمز جایگزین لعل سرخ نمی‌شوند. آن‌ها دقیقاً شبیه پلاستیکِ سرخ به نظر می‌آیند (نه لعل سرخ).

 • به جای سنگ‌های قیمتی می‌توانید از سنگ‌های نیمه قیمتی و کریستال‌های شفاف استفاده کنید. سنگ‌های کدر، ارزان و پلاستیکی به نظر می‌رسند.

بدلیجات رنگ ثابت:

بدلیجات رنگ ثابت

فلز مس معمولاً رنگ پوست را سبز می کند. نیکل و نقره می توانند روی پوست اثر بگذارند. اما طلا، به پوست رنگ نمی‌دهد (مگر اینکه با فلزی دیگر ترکیب شده باشد که معمولاً برای استحکام طلا این کاررا انجام می‌دهند). میزان رنگ دهی فلزات به پوست به ویژگی های شیمیایی بدن ما بستگی دارد.

 • نقره صیقل داده شده به پوست ما رنگ نمی‌دهد. پشت و یا زیر بدلیجات را لاک بزنید. با این کار یک لایه بین جواهرات و پوست ما ایجاد و مانع لکه‌دار شدن پوست می‌شود استفاده مکرر از بدلیجات ارزان، میزان رنگ دهی آن‌ها را بیشتری می‌کند. به همین دلیل ازاین زیورآلات زیاد استفاده نکنید. طلای ۱۸ عیار یا بالاتر به پوست ما رنگ نمی‌دهد. پوشیدن جواهراتی که از پلاتین، تیتانیوم و استیل خالص ساخته می‌شوند ضرری به پوست نمی‌زنند و معمولاً جواهرات با کیفیت از این مواد ساخته می‌شوند.

بدلیجات ارزان:

بدلیجات ارزان

شاید پوشیدن دستبندهای آویزدار وقتی ۱۳ سال داریم، قشنگ باشد. اما با بالا رفتن سن دیگر نمی‌توانیم این بدلیجات ارزان را بپوشیم. اما می‌توانیم آن‌ها را به عنوان یادگاری نگه داریم.


بدلیجات پَر:

بدلیجات پر

در حال حاضر جواهرات ساخته شده از پر، مد هستند. فروش این بدلیجات از شهریور سال ۲۰۱۵ به عنوان مدل بوهو(مدلی دردهه ۷۰) رایج شد. بدلیجات پر معایبی دارند. اولین عیب آن‌ها ظریف بودن آن‌ها است. علاوه بر این زیورآلات پَر شکننده هستند و به مرور کثیف می‌شوند و از زرق و برق می‌افتند.

 • اگر می‌خواهید یک گردنبند پر با دوام داشته باشید. مدل فلزی این گردنبند را بخرید. گردنبند پر فلزی استحکام زیادی دارد. هم‌چنین برای درست کردن آن مجبور نیستید هیچ پرنده ای را بکشید.

زیورآلات بزرگ:

جواهرات بزرگ

بعضی‌ها فکر می‌کنند پوشیدن گردنبندهای بزرگ باعث شیک و امروزی شدن استایل آن‌ها می‌شود. این گردنبندها به دلیل شلوغ و پر زرق و برق بودنشان تأثیری بر زیبایی ظاهری ما ندارند. آن‌ها فقط یک گردنبند غول پیکر هستند که توجه‌ها را به خودشان جلب می‌کنند.

 • به جای گردنبندهای بزرگ، گردنبند چوکر، ریسمانی و یا چند زنجیری بپوشید. گردنبندهای بزرگ دمده و قدیمی هستند.

می‌توانید از بدلیجات و زیورآلات با کیفیت ما دیدن کنید و آن‌ها را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید. سؤالات و نظرات خود را در زیر با ما در میان بگذارید.


نوشته بدلیجات ارزان ؛ استایل شیک دخترانه اولین بار در تیرتاج. پدیدار شد.